Zirvedeki Kokular

Guerlain
Guerlain’ın (guerlain.com) kurucusu olan Pierre François Pascal Guerlain (1798-1864); Fransa Kraliçesi Marie Amélie, İmparator Napolyon, İmparatoriçe Josephine, yazar Honoré de Balzac, İmparatoriçe Eugenie ve İmparator Napoleon gibi özel isimlere parfüm tasarlamış. Aynı aileden temsilcilerin yaşattığı marka, her yıl, bireysel parfümlerden sadece 10 adet sipariş alıyor. Formülleri oldukça gizli tutulan bu kokular satıldıktan sonra formülleri de yok ediyor. Dünyada sadece birkaç Guerlain parfüm butiğinin tipik Baccarat şişelerinde sunulan parfümleri, 30 bin dolara kadar uzanan bir fiyatla satılıyor.

Clive Christian
Özel koleksiyonuyla hayranlarını artırmaya devam eden Clive Christian (clivechristian.com) hem vanilya, sedir ve sandal ağacıyla şekillenen Clive Christian’s No:1, hem de Clive Christian’s The Imperial Majesty ile adını parfüm dünyasına yazdırdı. Üretimi sınırlı olan Clive Christian’ın sözü geçen tasarımlarında 0,33 karat elmas, el yapımı kristaller ve altın kullanılmış. Bu parfümlerin özel şişeleri nedeniyle fiyatları 200 bin doların üzerinde.

Chanel
O artık bir klasik. Chanel’in Les Grand Extraits koleksiyonundan Coco Mademoiselle, ağır, çiçeksi ve olgun notalara sahip. Parfümün sınırlı üretim versiyonu, üstün cam kesme teknikleriyle, zarif bir kare kesim elması andıran şişede satışa sunuluyor. Bu özel edisyon, 4.200 dolarlık bir etikete sahip. Parfümün klasik versiyonuysa 2.050 dolara sizin olabilir.

House of Sillage
House of Sillage (houseofsillage.com) Passion de L’amour Limited Edition, son derece şık şişe tasarımıyla dikkat çekiyor. Parfümde ahududu, safran, bergamot ve ahududu kokuları öne çıkıyor. 75 ml’lik parfümün fiyatı 6.500 TL.