Yılın Yatı

Bu yılın Best of the Best seçkisindeki yatlar, birbirinden sıra dışı özelliklere sahip. Ama içlerinden biri “yılın yatı” unvanının sahibi oldu. Seçkinin tamamını haziran sayımızda inceleyebilirsiniz. Şimdi sizi “kutsal detayları”yla öne çıkan Auroro ile tanıştıralım.

Güçlü dış tasarımıyla Aurora, bir boğa kafasına benzeyen ön cephesine dek düz çizgiler ve keskin açılarla dolu.

Süper yatların her zaman denizdeki en büyük tekneler olması gerekmiyor. Kimi zaman geleneksel yatlardan ziyade yüzen sanat eserlerini andıran son derece yaratıcı tasarımlar da iddialarını ortaya koyabilir. İtalyan tersane Rossinava’nın 50 metrelik yatı Aurora, mimari açıdan sunduğu zıtlığa rağmen, verdiği ilhamla birbirini tamamlayan iç ve dış tasarıma sahip yatlardan biri.

Aurora’nın tasarımcısı Achille Salvagni, içeride yat sahibinin sanat eserlerine de yer verdi.

Yat tasarımcısı Fulvio de Simoni’nin güçlü dış tasarıma sahip Aurora’sı, bir boğa kafasına benzeyen ön cephesine dek düz çizgiler ve keskin açılarla dolu. Tasarımcı Achille Salvagni’nin iç mekânları ise tam tersine yumuşak kavisleri ve aydınlık atmosferiyle iki VIP kamarası, iki salon ve Aurora’nın kalbinin attığı şarap kavı gibi zengin detayları ve sıra dışı özellikleri vurguluyor.

Güverte üzerinde öne çıkan unsurlar arasında istisnai genişlikteki plaj kulübü ve spa, iki katlı ön güverte –gövdedeki dramatik oyuklarla şekillenen özel bir ön güverteye bağlanan üst kat lounge’u– ve açık hava yemek alanı var.

Robb Report Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

gulayk@groupmedya.com