Yılbaşında Görülmesi Gereken Şehirler

Havai fişek gösterileri, sokak dansları, en lezzetli yiyecek ve içecekler… Yeni yılı en şık haliyle görebileceğiniz yerleri sizler için derledik.

Berlin

Berlin’in akla ilk gelen sembollerinden biri olan Brandenburg Kapısı, 2019 kutlamaları için hazır. Parti çadırları, özel gösteriler, ışık ve lazer şovları, yiyecek ve içecekleriyle Brandenburg Kapısı’nda gece boyu ünlü grupların ve DJ’lerin performanslarıyla coşmaya hazır olun!

Prag

Ortaçağ’dan bu yana dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Prag, yılbaşında daha da büyülü bir görünüme sahip oluyor. Prag’ın eski şehir merkezi ve Wenceslas meydanında kurulan yılbaşı pazarlarını gezerken sıcak şarabın tadını çıkarın. 

Sidney

Avustralya’nın eğlence ve kültür başkenti olan bu büyüleyici şehir, yeni yıl kutlamalarında da her zaman ışık saçıyor. 50’den fazla tekneden atılan havai fişekler, kentin simgelerinden olan Sidney Opera Binası’nın üzerinde ışıl ışıl parlıyor!

Londra

İngiltere’nin en büyük havai fişek gösterilerinin gerçekleştirildiği Thames Nehri kıyısındaki Big Ben ve London Eye’a, dünyanın her yerinden bu görsel şölene şahit olmak isteyen insanlar geliyor.

Viyana

Yeni yıl kutlamalarında Viyana’nın her bir köşesi müzik ve dans şovlarıyla kuşatılır. Viyana, eğlenceye doymak isteyenler için en doğru adres.

Roma

Yılbaşı için en popüler destinasyonlardan biri de Roma Pantheon’a gidip 1900 yıllık duvarlarda ilahilerin yankılanmasını dinleyin.

İskoçya

İskoçya yeni yılı Hogmanay Festivali ile kutluyor. 3 gün boyunca devam eden bu festivalde açık hava konserleri, orkestralar, DJ performansları ve havai fişek gösterileri hem görsel hem de işitsel olarak doyuma ulaşmanızı sağlayacak. Gece yarısı Edinburgh Kalesi ve Calton Tepesi’nden atılan havai fişekler gökyüzünde muhteşem ancak ne yazık ki anlık resimler çiziyor.