Yeni Trend: Organik Düğünler

Organik gıdalar, organik tekstil, bakım ürünleri derken, tüketim ürünlerinde organiklik aranan başlıca özellik oldu. Peki ya organizasyonlar? Çiftlerin en özel hâtırası düğünler de artık doğayla iç içe, organik davetler olacak.

Birçok sektörün takip ettiği doğala ve doğaya dönüş trendi ve tükenen kaynakların korunması adına kolları sıvaması düğün organizasyonlarında da kendini gösteriyor.

Son dönemde “lüks” anlayışı aslında ihtişam ve gösterişten uzaklaşan, sade bir tavır hâline geldi. Alışılagelen gösterişli düğün organizasyonları da yerini daha küçük çaplı, sade ve samimi davetlere bıraktı. Bu nedenle, bu yıl 18.’si düzenlenen ‘Evlilik Hazırlıkları ve Düğün Ekipmanı Fuarı’ da çiftleri doğala ve sadeliğe yönlendirecek. 17-19 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek fuar, Bennu Gerede’nin fotoğraflarıyla, çiftlere yeni düğün trendi “doğala dönüş” hareketini en sade ve şık hâliyle gözler önüne serecek.

Sedef Adası’nda yapılan çekimlerde göze çarpan markalar Sagaza Madrid, Nihan Peker, Begüm Salihoğlu, Banu Güven, Çağteks ve Seren Moda oldu. Gelin ve damatlar iddiasız, sade, mekânlarsa samimi ve abartıdan uzak. Tabii bu doğal stil yalnızca gelinlik ve smokinlerde değil davetiyeden, bukete ve süslemelere kadar her noktada hüküm sürüyor.

Cansu Varol