Yeni Nesil Aile Festivali: “VFest”

Intercity İstanbul Park’ta 27-30 Eylül’de düzenlenecek yeni nesil aile festivalinin ismi VFest olarak belirlendi. Etkinliği yarım milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Intercity İstanbul Park, dünyada bugüne kadar görülmemiş ve en büyük otomobil kültürü festivali olacak VFest’i Türkiye’ye kazandırmaya hazırlanıyor. 2 bin 200 dönümlük bir alana yayılmış Intercity İstanbul Park’ta 27-30 Eylül arasında düzenlenecek VFest’te; motorsporları, otomobil, motosiklet, eğlence, konserler, alışveriş, gurme seçenekler, şovlar ve çok sayıda “life-style” etkinlik yer alacak. Festivali dünyadan ve Türkiye’den yarım milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Intercity’nin 27 yıllık geçmişi ile otomotiv sektörüne ve motorsporlarına verdiği hizmetlerin önemine değinerek “Bugüne kadar birçok yerel ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptık. Eylül ayında ise bugüne kadar görülmemiş yepyeni mega bir organizasyon için hazırlıklarımızı hızla sürdürüyoruz. VFest’te dört gün boyunca motor sesi hiç durmayacak. Intercity İstanbul Park Pisti’ni üç ayrı ana alana böldük: Esas F1 pistimiz, Ralli Cross parkurumuz ve off-road parkurumuz. Bu üç alanda araçların cinslerine ve özelliklerine göre aksiyon hiç bitmeyecek. Otomotiv ve motorsporları gösterileri dışında konserler, moda şovları, alışveriş günleri, ‘life-style’ ürün ve hizmetler sunacağız. Eğlenceli aktiviteler, tanıtımlar, eğlence alanları, farklı spor alanları, ekstrem spor şovları, uçak akrobasi gösterileri, çocuk alanları, farklı yeme-içme deneyimleri ile VFest katılımcıların ve aile fertlerinin tüm duyularına hitap eden, herkesin iyi vakit geçireceği ve her yıl tekrarlanacak yapısı ile bir sonraki yılın dört gözle bekleneceği bir festival” dedi.

NELER OLACAK?

“Pre-War” olarak tabir edilen II. Dünya Savaşı öncesi klasik araçlardan günümüze kadar ulaşan birçok farklı dönemin spor, egzotik ve önem arz eden otomobilleri, motosikletleri, traktör ve ağır vasıta araçları, yarış otomobilleri ve yarış motosikletleri sergilenecek. Yurt dışından ve ülkemizden birçok farklı müzeye ve koleksiyoncuya ait bu araçların çoğu ile sürüşler gerçekleştirilip, adeta bir zaman makinası gibi tüm otomotiv tarihi canlı bir şekilde sergilenecek. Festival ayrıca hem dünya hem de Türk otomotiv tarihinin geçmişini ve geleceğini de tüm ziyaretçilere sunacak.

Otomobil ve motosiklet markalarının yeni modellerini sergileyeceği, hatta test sürüşleri de sunacağı kapsamlı ve deneyimsel bir içerik de otomobil fuarlarına yeni bir konsept ve soluk getirecek. “Yeni teknolojiler” bölümünde otomotivin geleceğini şekillendiren yeni teknolojileri, uluslararası ve ulusal önemli fikir liderleri ve bilim adamlarının konferansları ile yer alacak. Lansmanlar ve yenilikler bölümünde markalar tamamen yeni araçlarını gösterip test sürüşü yaptırabilecek. Ayrıca konsept araçlarını sergileyebilecekler.

Intercity Otomobil Müzesi

Caddelerde pek göremediğimiz son yılların popüler süper spor otomobilleri ve motosikletleri de organizasyona renk ve hız katacak. Bu araçlar pistte gazlarken izleyicilere heyecanlı anlar yaşatacaklar. Alev saçan “top-fuel dragster” otomobilleri ve motosikletleri, metrelerce zıplayabilen “trophy-truck” off-road yarış araçları, dev tekerlekli “big-foot” araçlar, fizik kurallarına aykırı gösteriler gerçekleştiren motosiklet ve otomobil  akrobasileri de festivale renk katacak motorsporları içerikli şov unsurlarından olacak.

Ziyaretçiler dört gün boyunca birçok farklı müzik grubunun konserini canlı izleme imkanına sahip olacak. Özellikle hafta sonu akşamları sahne alacak “top star” konserleri, müzikseverler için eşsiz bir şölen olacak.

Çocuklara ve kadınlara

Oluşturulacak lunapark alanı ve panayır etkinlikleri, hem yetişkinlere hem de çocuklara hizmet verecek ve eğlence deneyimini arttıracak. Çocuklar geldiğinde otomobil meraklısı babaları kadar onlar da güvenli bir şekilde, özel hazırlanan bir alanda oynayacaklar, eğlenecekler. Çocukların vakitlerini dolu dolu geçirebilmeleri için kullanabilecekleri küçük otomobiller de hazır bulunacak. Kadınlar için bir moda alanına yer verilecek ve hem bildik modacıların katılımları olacak hem de birkaç defile düzenlenecek. Intercity İstanbul Park’ta bulunan çok büyük bir spor salonu ise o günlerde tam teşekküllü olarak açık olacak ve fitness, pilates, yoga ağırlıklı eğitim ve şovlara sahne olacak.

“VFest” aynı zamanda gurme yemeklerini, yerel ve uluslararası yeme-içme deneyimi konusunda birçok farklı çeşit ve farklı kültürün mutfağını da içerecek ve bu zamana kadar gerçekleştirilen festivallerden farklı olarak kapsam ve çeşitliliği, misafirlere en üst seviyede kaliteyle sunan bir yapıda olacak.