Yeni Bentley Continental GT Convertible

Bir Bentley tutkununun aklını çelebilecek bir diğer “model” ancak Bentley’in bir üst modelidir.

Zanaat pek çok lük otomobil markasının olmazsa olmazdır ancak bu durum, Bentley’de bir üst seviyededir her zaman. Yeni Continental GT Convertible’ın enfes iç kısmı da markanın doğal malzeme kullanımındaki rakipsiz uzmanlığını sergiliyor. Zarif tavan indirildiğinde ise tüm bu detaylar gözler önüne seriliveriyor.

Kaliteli deriler, sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen koa ve koyu fiddleback okaliptüs gibi ahşap kaplamalara kadar kabin el işçiliği ve zanaat becerileri yeni modelde öne çıkıyor. Zira, benzersiz çift kaplama için her otomobilde 10 metre kareden fazla ahşap kullanılıyor. Unutmadan belirtelim cilalı ahşap bir direksiyon simidi alma seçeneğine de sahipsiniz.

Aracın ön paneli Bentley armasının formunu yansıtan uzun, akan kanatlarla şekilleniyor. Continental GT Convertible’ın iç kaporta astar rengi seçenekleri arasında kırmızı, mavi ve manolyanın başı çektiği sekiz seçenek yer alıyor. Orta konsolun yüzeyi alt panele uyacak şekilde işleniyor ama, seçenekleriniz arasında mekanik İsviçre saatçiliğinden aşina olduğumuz Côtes de Genève yüzey işlemesinden ilham alan yeni bir tekniğin kullanılması da yer alıyor. 0,6 mm kalınlığında alüminyum üzerine uygulanan bu yüzey, doğrusal bir desen elde etmek için makineyle bir uçtan diğerine işlenerek yaratılıyor. 5 mm genişliğindeki her bir satır gerçek bir üçboyutlu rötuş sağlanacak bir açıda işleniyor ve makinenin her geçişi 0,5 mm’lik küçük bir kademe yapıyor. 

Aracın içi görsel bir keyif sunmak için bir dizi lüks rötuşlarla bezeniyor. Düğmeler ve kumandalar üzerinde daha yumuşak ve rafine bir his yaratmak adına bazı bölümlerde geleneksel mekanik tırtığın yerini karo tırtık alıyor. Mevcut yedi dış tavan rengi arasında ilk defa bu modelde, geleneksel İngiliz tüvit renginin çağdaş bir yorumu da bulunuyor.

Sadece standart paletin kendisi bile 17 dış boya renginden meydana gelirken, genişletilmiş yelpazede sayıları 70’e varan farklı ton sunuluyor. Ayrıca 15 lüks halı seçeneği, sekiz farklı el işçiliği kaplama (ayrıca dört tane daha çift kaplama seçeneği) ve 15 iç mekân döşeme derisi seçeneği kendi tercihlerinizi oluşturabileceğiniz anlamına geliyor.