Yeni Adres: Ceresio 7

DSQUARED2 markasının arkasındaki dâhi ikizler Dean ve Dan Caten’ın, Milano’daki yeni ana merkezleri Ceresio 7’ın içine konuk evi, restoran, spa ve spor salonu sığdırmayı başardı.

Bizim ilgimizi çeken ise bu karargâhın otel bölümü Ceresio 7 Guest House.

Üç kata yayılan konuk evinin kapısından içeri adım attığınızda ilk olarak dikkatinizi, girişin merkezinde konumlanan, pirinç tırabzanları ve ortasında sarkan gösterişli avizesiyle döner merdiven çekiyor. Antreye girdiğinizde sizi karşılayan büyük avize, eskiden Milano Merkez Tren İstasyonu’nun girişinde asılıymış. Antrenin odak noktası olarak kabul edilebilecek bu göz alıcı bölüm, diğer odaların şatafatıyla ilgili de ipuçları veriyor aslında.

Siyah zemin ve yine siyah ahşaptan duvar kaplamaları ve ipek duvar kağıtları, zemin kattaki bar ve kütüphane bölümünün tasarım tarzını özetliyor: Klasiğe göz kırpan, koyu renkler içinde kendine yer bulan az sayıdaki canlı rengin yarattığı kontrast, ortama modern bir görünüm de kazandırıyor. 20 kişiyi ağırlayabilen pirinç ve ahşaptan oval yemek masasının tamamlayıcısı ise 1950’lerden kalma, klasik İtalyan tarzındaki iki güzel avize. Yemek odasının hemen yanına konumlandırılan mutfak alanında, konuklar ister ortak alanda, ister sakin köşe masalarında kahvaltı yapabiliyorlar.

Ceresio 7 sadece iki odaya sahip. Bu, bir eksi gibi görünse de, aslında konuk evinin her köşesinde hissedilen bespoke dokunuşların bir mükâfatı olarak kabul edilebilir. Milano’nun sanatsever ve pek çok moda markasının mağazalarının ve diğer işletmelerinin olduğu Brera semtinde yer alan Ceresio 7, Dsquared2 seven sevmeyen herkesin, özellikle de seyahat sırasında kendini özel hissetmek ve kişisel alanında kaybolmak, hoş bir ortamda konaklayıp vakit geçirmek isteyen ayrıcalıklı kimselerin yeni adreslerinden biri olmaya aday.