Harry Winston’ın Winston Gates Koleksiyonu

Harry Winston, Winston Gates isimli yeni bir koleksiyonun sunuyor.

Gül motifi, yüzyıllar boyunca birçok kültürde yaygın bir süs motifi olarak kullanılmış, çok sayıda anlam ve nitelik taşımıştır. Harry Winston, New York’un ünlü Fifth Avenue Caddesi’nde 718 numarada bulunan gösterişli salonunun tasarımını yaparken, kendi adını taşıyan bu flagship salonun kapılarını açtığında bir optimizm, fırsat, umut ve iyi talih sembolü görevi göreceğini düşündüğü bu anlamlı motifi iç tasarıma dahil etmek istedi.

Manhattan’daki 56. Cadde ve Fifth Avenue’nun kesişimine konuşlanmış olan traverten taşı kaplı görkemli neo-klasik bina, altın rengi gül motifleri ile dikkat çeken, yaprak süslemeleri ve iki yanına yerleştirilmiş ayaklı lambalarla vurgulanmış varaklı demir kapısıyla on sekizinci yüzyılın sonlarına ait bir tarzı yansıtır.

Bu gösterişli giriş, içeride bulunan mücevherlerin görkemine dair bir fikir de verir. Zarif salonun girişine damgasını vuran gül motifli bu kapının ardından, iç mekanda kullanılan geçit ve kapılar da Harry Winston’ın zengin tarihine önemli bir göndermedir.

Gül motifi günümüzde Harry Winston salonlarının giriş kapılarını süslüyor ve markanın kurucusunun düşündüğü aynı optimizm hissini temsil ediyor. Marka, Winston Gates Koleksiyonu’nu sunarak sembolleşmiş çiçek motifini gelecek nesil lüks mücevher koleksiyoncularıyla paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

Madalyon kolye, küpe, bilezik ve yüzükten oluşan koleksiyon, platin, 18 ayar altın veya pembe altından işlenmiş ve merkezde yer alan yuvarlak kesimli parlak bir pırlantayla süslenen, 10 yapraklı gül motifi taşıyor.

Winston Gates Koleksiyonu, 2019 yılının Haziran ayından itibaren tüm dünyadaki Harry Winston salonlarında satışa sunulacak.