Viyana’nın Lüks Alışveriş Durakları

Henüz gardırobunuz için sezon alışverişine başlamamış, kişiye özel kıyafet ve aksesuar arayışındaysanız Viyana’nın tarihi binalarında konuşlanan bu usta zanaatkârlara uğrayabilirsiniz.

SCHEER

1816 yılında açılan Scheer, Viyana’nın en ünlü ayakkabı atölyelerinden. Müşteri listesinde İmparator Franz Joseph’in de yer aldığı mağaza, 1816’da kraliyet sarayının resmi ayakkabıcısı unvanına sahip olmuş. Günümüzde yedinci jenerasyonun yönettiği Scheer’de el yapımı kadın ve erkek ayakkabıları üretilmeye devam ediliyor.

LUDWIG REITER SCHUHMANUFAKTUR

Ludwig Reiter Schuhmanufaktur ayakkabı mağazası ise dördüncü jenerasyonun işin başına geçtiği bir aile işletmesi. Klasik Viyana tarzını yansıtan ayakkabılar üreten şirket, detayların ön plana çıktığı zamansız tasarımlara imza atıyor.

KNIZE & COMP

19. yüzyılın başlarında açılan Knize & Comp, kişiye özel kıyafetleriyle biliniyor. Smokin ceketler, takım elbiseler, blazer’lar ve 1920’li yıllarda Viyanalı centilmenlerin kullanmaya başladığı Knize Ten parfümü de buraya ait.

ZUR SCHWABISCHEN JUNGFRAU

Graben’de konumlanan Zur Schwäbischen Jungfrau, Viyana’ya gelenlerin öncelikli olarak uğradığı bir tekstil mağazası. Zira burası, 1720 yılından bu yana kişiye özel masa ve yatak örtüleri ile havlu üretiyor. Tahmin edileceği üzere müşteri listelerinde her daim saray mensupları yer almış.