VistaJet’ten Birinci Sınıf İş Jeti

Global 6000, uçuş süresi, özgün rotaları, üç bölümlü kabini ve VistaJet’in özel kabin hizmetleriyle birinci sınıf uçuş deneyimi vaat ediyor.

İlk ve tek küresel iş havacılığı şirketi VistaJet (vistajet.com), yeni iş jeti Global 6000’le hayli iddialı. Avrupa genelinde elde ettiği ivmeye ek olarak 2017’nin ilk yarısı ile kıyaslandığında Türkiye’deki uçuş sayısını %82 oranında artıran VistaJet, 2,5 milyar dolarlık değerlenmesiyle de Avrupa’nın en değerli Unucorn -1 milyar doların üzerinde değere sahip özel şirket- markaları arasında yer alıyor.

Gelelim, Vistajet’in geçen ay İstanbul’da tanıtımını yaptığı Global 6000’e. Dünyanın en seçkin yolcularının ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlanan jet, gizlilik ve verimlilik sağlayan perdeli kapılar ile ayrılmış üç bölümlü kabini ile en geniş ve başarılı uzun menzilli birinci sınıf uçaklardan biri kabul ediliyor. 12 saat 30 dakikalık uçuş süresine, 14 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan Global 6000, uyuma pozisyonunda yedi kişi ağırlayabiliyor ve maksimum 946km/h hız yapabiliyor.

14.75 metrelik kabin uzunluğuna, 1.88 metrelik kabin yüksekliğine ve 2.41 metrelik kabin genişliğine sahip jette, ortalama bagaj kapasitesi ise 454 kilogram olacak şekilde düzenlenmiş.

Jetin özgün rotaları; New York-Nice, Seattle-Tokyo, Miami-São Paulo, San Francisco-Santiago olarak belirlenmiş.

Öte yandan, tüm uçuşlarının %70’i iş amaçlı olan VistaJet, her bir uçuşu müşterilerinin ihtiyaçlarına göre düzenliyor. Uçakları, toplantıları için gerekli hazırlığı yapmak amacıyla kullanan misafirleri için gökyüzünde bir ofis görevi gören Global 6000 ve VistaJet’in diğer jetleri, ünlü British Butler Institute tarafından eğitilen kabin hosteslerine emanet. VistaJet Avrupa Başkanı Philippe Scalabrini, Vistajet’in konuklarına her zaman ve her yerde, Türkiye’ye ve Türkiye’den sorunsuz bağlanmalarını sağlayacağını belirtiyor ve ekliyor; “Benzersiz bir global hizmet sunmak için sürekli çaba sarf ediyoruz.”

Yazı: İlknur Eşsiz