Venedik’te Rüya Gibi Bir Yolculuk

Riva’nın muhteşem tasarım geçmişi ve İtalyan Aktör Pierfrancesco Favino’nun kusursuz anlatıcı sesi 4 Eylül’de Venedik Film Festivali’nde prömiyeri gerçekleştirilen”Riva in the Movie” adı kısa filmde buluştu.

Tamamen Venedik’te Piazza San Marco, Rialto Köprüsü, Lido ve Palazzo del Cinema gibi gözde mekanlarda çekilen kısa film, izleyenleri dünyanın en güzel kentinin harika kanalları boyunca rüya gibi dokunaklı bir yolculuğa çıkarıyor.

Ferretti Group Ceo’su Alberto Galassi, pek çok filmde rol alan ve tüm dünyaya İtalyan tarzı ve yaratıcılığını tanıtan Riva’nın muhteşem tasarım geçmişiyle sinemayı kutladığı ve hayal gücüne inanan herkese adandığını belirtti.

Riva ve film arasındaki tutkulu bağlar, aynı zamanda Canal Grande’nin muhteşem manzarasına sahip Riva Lounge’un yeri olan Gritti Sarayı’nda bir serginin konusu da oluyor. Olağanüstü görüntülerde Riva teknelerinin oynadığı önemli birçok filmin yanı sıra çeşitli İtalyan ve uluslararası yıldızların hikayeleri de anlatılıyor.

İkonik maun klasikleri ve ultramodern kuzenleri ile Riva, altmış yılı aşkın bir süredir gümüş ekran tasarımı ile geniş beğeni topladı. Övülen destanlardan İtalyan zaferlerine, Nikita, James Bond gibi aksiyon filmlerinde ya da The Great Beauty gibi ödüllü bağımsız festival filmlerinde sık sık ortaya çıktı.

“Riva in the Movie” kısa filmi, Venedik Belediyesinin katkısı ve temel işbirliği sayesinde gerçekleştirildi.