Usta İşi

İlk defa ikonik Tubogas bilezikle sunulan LVCEA koleksiyonu, Bvlgari’nin mücevhercilik mirasını hatırlatıyor. Bileği narin bir konforla saran beş yeni LVCEA Tubogas modeli, her güne uygun bir modernlik getiriyor.

Tubogas bileziğin gizli bağlantıları, Lvcea’nın mükemmel yuvarlak yüzüyle kontrast yaratarak harika bir simetri sunuyor. 28 mm veya 33 mm çap seçenekleriyle sunulan paslanmaz çelik versiyon, dramatik etkili siyah lake kadrana sahip. Parıltılı beyaz sedef kadranlı model ise yine 28 mm ve 33 mm çap seçenekleriyle sunulurken dönüşümlü çelik ve pembe altın bantlardan oluşan Tubogas bilezikle alternatif bir versiyon olarak aileye ekleniyor.


Son olarak, 33 mm çapında pembe altın bir yorum, bezel çevresini ve bileziği süsleyen pırlantalarıyla bir başka değerli versiyon olarak seriyi tamamlıyor. Saat 3 konumunda tarih penceresi içeren saatlerin 288 mm versiyonları, pratik quartz mekanizma, 33 mm versiyonlar ise otomatik kurmalı mekanik mekanizma ile sunuluyor. Yeni Lvcea Tubogas saatlerin beş versiyonunda da pırlanta saat imleri ve kurma tepesinde kaboşon kesim pembe değerli taş kullanılıyor.


Ağ yapılı metal gaz borularına benzerliğinden ötürü Tubogas adı verilen teknik, 1940’lı yılların sonlarından bu yana mücevher üretiminde kullanılıyor. Endüstriyel esintili tasarımlara iyi bir örnek olan Tubogas, büyük mühendislik objelerini minyatürleştirmenin ve bunları daha önce denenmemiş amaçlarla kullanmanın öne çıktığı Art Deco döneminde popülerlik kazandı. Bvlgari, 1940’lı yıllarda son derece stilize yılan formlu bir saat yaratmak için bir Tubogas bileziğe bir saat kadranı monte etti. Bvlgari’nin 1970’li yıllarda saatlere, bileziklere, kolye ve yüzüklere uygulamaya başlamasıyla birlikte tasarım yeniden canlandı.
Oldukça karmaşık bir üretim süreci gerektiren Tubogas, çelik bir çekirdeğin etrafında sarılan uzun altın veya çelik şeritlerle oluşturuluyor. Bu şeritler sarılırken, yuvarlatılmış kenarları birbirine kenetlenerek iç yapıyı tamamıyla gizliyor. Uzman altın ustaları bu işlemde hiç lehim kullanmıyorlar. Tubogas’ın kendine özgü yaylanma efekti sadece sarılan şeritlerin esnekliğiyle sağlanıyor.