Unutulmaz Yaz Akşamların Buluşma Noktası Sota Alaçatı

Alaçatı’nın ilk ve tek kabuklu deniz ürünleri restoranı Sota Alaçatı, hijyen şartlarını en üst seviyeye taşıyarak kapılarını yeniden açtı.

Sota Alaçatı, yaz boyunca unutulmaz bir gastronomik deneyim yaşamak isteyenleri yeni döneme uygun mesafeli masa düzeni, ferah bahçesi ve taze ürünlerle hazırlanmış özel yemekleriyle ağırlıyor.

Alaçatı’nın gözde butik oteli Viento Hotel’in girişinde yer alan Sota Alaçatı; büyüleyici ambiyansı, modern sunumları ve kusursuz hizmet anlayışıyla misafirlerini yeniden ağırlamaya başladı. Alaçatı’nın ilk ve tek kabuklu deniz mahsulleri restoranı olan Sota Alaçatı, konuklarına hem keyifli hem de güvenli bir yemek deneyimi sunmak için hijyen şartlarını en üst seviyeye taşıdı.

Mevsiminde yetişmeyen hiçbir ürün ve konserve, kurutulmuş, dondurulmuş bir malzemenin kullanılmadığı Sota Alaçatı’nın imzalı özel menüsünde ıstakoz, langusta, karavida, istiridye, mavi yengeç, ıstakozlu sandviç ve kral yengeç bacağı gibi unutulmaz lezzetler öne çıkıyor. Menüdeki tüm lezzetlerin yanı sıra ve tüm ekmek, grisini, hamur çeşitleriyle dondurma ve sorbet’ler de günlük taze üretiliyor. 

En iyi, en doğal ve en taze ürünleri en hijyenik şekilde sunan Sota Alaçatı, bu titizliğini ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi (HACCP) belgesiyle taçlandırdı.

Covid-19 salgınına karşı üst düzey önlemler alan Sota Alaçatı, hijyen ve temizlik uygulamalarını Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ile Dünya Sağlık Örgütü’nün yönerge ve tavsiyeleri ışığında güncelledi. Öncelikle tüm çalışanlara Covid-19 ve hijyen konularında eğitimler verilerek, mekandaki masa düzeni sosyal mesafe kuralına uygun olarak yeniden dizayn edildi.

Restoran ve barda açık büfe değil, “a la carte” konseptiyle hizmet veriliyor. Servis alanları her gün kahvaltı, öğle ve akşam servisleri başlamadan önce ozon ve ULV makineleriyle dezenfekte edilecek. Servis personeli maske, yüz siperliği ve eldivenle çalışacak. Yiyeceklerin kapaklı tepsilerle sunulduğu mekanda masa ve sandalyeler de her kullanımdan sonra yeniden dezenfekte edilecek. İsteyen misafirler tek kullanımlık yemek takımları ve bardakları kullanabilecek.