Ünlü Sanatçı Ardan Özmenoğlu Must için Özel Yılbaşı Ağacı Tasarladı

Popüler kültüre ait imgeleri altüst ederek yarattığı çağdaş sanat eserleriyle büyük ilgi gören Ardan Özmenoğlu, İstanbul’un buluşma noktası MUST için özel yılbaşı ağacı tasarladı.

Özellikle post-it notlar ve neon ışıklar kullanarak ürettiği çarpıcı eserlerle sanat dünyasında ses getiren Özmenoğlu, çok sevdiği neonların ışıltısını bu kez Must için hazırladığı özel yılbaşı ağacı için kullandı. Özmenoğlu’nun 2020 heyecanıyla şekillenen yılbaşı ağacı, 1 Ocak tarihine kadar MUST’da sanatseverlerle buluşacak.

2020 için geri sayım başladı… Şehrin buluşma noktası MUST, her yıl farklı şekillerde karşıladığı yeni yıl coşkusunu bir kez daha sanatla buluşturuyor. Must’ın duvarlarında yer alan sanatçılardan ilhamla başlayan özel tasarım yılbaşı ağacı serisi, ünlü sanatçı Ardan Özmenoğlu ile devam ediyor.

Çağdaş sanat dünyasının en popüler isimlerinden Ardan Özmenoğlu, çok sevdiği neon ışıkları bu kez Must’a özel tasarladığı yılbaşı ağacı için kullandı. Küresel popüler kültür ile Türk kültürüne ait ifade ve imgeleri altüst edişiyle tanınan Özmenoğlu, post-it notlar ve neon ışıklar kullanarak ürettiği çarpıcı eserlerle yurtiçi ve yurtdışında büyük ilgi görüyor. Kültürel tarih ve gündelik hayat arasında özel ve esprili bir dil geliştirerek çağdaş sanat dünyasında kendine özgü bir çizgi yaratan Özmenoğlu, İstanbul dışında New York, Londra, Viyana, Cenevre ve Zagreb gibi birçok farklı şehirde yer aldığı sergilerle de adından söz ettiriyor.

Ardan Özmenoğlu’nun özel neon yılbaşı ağacı, 1 Ocak’a kadar MUST’da yer alacak.