UNICEF Yararına Klasik Otomobil Yarışı

Alman saat yapımcısı A. Lange & Söhne yıllardır çeşitli klasik otomobil yarışlarına destek veriyor; bunlardan sonuncusunu tamamen dijital ortamda bir etkinlikle gerçekleştirecek. 30 Haziran’da başlayıp 9 Ağustos 2020’ ye kadar devam edecek olan ve UNICEF yararına düzenlenen Concours Virtual’ında Zaman Tutma Ortağı.

Klasik otomobiller ile mekanik saatlerin birçok ortak noktası var: sanat eserinden farksız parçaları tasarlayanlar da, onlara hayranlık besleyenler de kaputun altındaki ya da saat kasasının içindeki kusursuz işçiliği takdir etmesini bilir.


Çevrimiçi yarışmada 120’den fazla otomobil 17 özel kategoride rekabet ediyor.

Hem otomobil yapımcılığında hem de saat yapımcılığında yenilikçilik, yaratıcılık ve ustalık teknoloji, tasarım ve işçilik alanlarında dönüm noktalarını belirler. Bu başarıların yarattığı coşku, koleksiyoncuları ve hassas mekanik saat erbaplarını klasik otomobil meraklılarıyla ortaklaştıran unsurlardan biri.

Lange CEO’su Wilhelm Schmid’e göre ikisinin arasındaki bağ, şirketin kökleri çok derinlere uzanan sofistike mekanik ve klasik zarafet tutkusunu yansıtıyor. “Bütün mesele bu sanat çalışmalarını derlemek, korumak ve zamanın sınavından sağ salim çıkmalarını sağlamak. O yüzden klasik otomobil dünyasına kendimizi böylesine yakın hissediyoruz. A. Lange & Söhne şirket kültürünün derinliklerine işlemiş olan sofistike mekaniklere ve heyecan verici tasarımlara duyduğumuz tutkuyu yansıtıyor.”

30 Haziran’da sunumu yapılan Class A dahil her kategori belirlenen tarihlerde beğeniye sunulacak. Online yarışma ise 9 Ağustos’ta yapılacak ve “Best in Show” açıklanacak.

Concours Virtual’dan elde edilen gelirin tamamı tüm dünyadaki çocuklar için hayati önemde çalışmalar yürüten UNICEF’e bağışlanacak. Wilhelm Schmid: “Ne yazık ki mevcut durum bir araya gelmemize ve hayranlıkla klasik otomobillerin güzelliğini seyretmemize olanak vermiyor. Birçok otomobil sergilenmek yerine garajlara saklanmış halde. Concours Virtual’ın resmi Zaman Tutma Ortağı olarak otomobilleri çok daha geniş kitlelere ulaştırırken aynı zamanda UNICEF yararına bağış toplamaktan çok mutluyuz.”