Understanding Jewellery

18. yüzyıldan günümüze kadar mücevherler ve değerli taşlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi sunan ilk uygulamayla karşı karşıyasınız. Profesyoneller, koleksiyonerler ve mücevher severler için canlı bir mücevher atlası. Dinamik ve interaktif bir uygulama olan Understanding Jewellery, referans kitabınız olmaya hazır.

İlk basımından itibaren 30 yıl geçen Understanding Jewellery kitabı, Sotheby’s uzmanları David Bennett ve Daniela Mascetti sayesinde kalıcı bir kaynak olma yolunda ilerliyor. Bugün üçüncü baskısına ulaşan ve beş dilde çevirisi bulunan 500 sayfalık bu “atlas”, yeni akıllı telefon uygulamasıyla dinamik ve interaktif bir ortama aktarılarak resimler, etkinlikler ve müzayedeler hakkında da bilgi vererek kitabın içeriğinin ötesine geçiyor.

Yaklaşık 1.000 parçayı görsel kütüphanede sunan uygulama, mücevherlerin tarihine, tarzına ve işçiliğine farklı açılardan bakmamızı sağlıyor. Fotoğrafların yüksek çözünürlüğü ve arama filtreleri gibi interaktif özellikler, kullanıcılara fonksiyonel bir deneyim yaşatıyor. Değerli taşları tanımak, iki asırlık gelişimlerine tanık olmak, ünlü mücevherlin nerede ve ne zaman üretildiğini bilmek, bu parlak dünyanın daha önce duymadığınız hikâyeleriyle tanışmanızı sağlıyor. Bu uygulama teknolojik bir platformda olduğu için etkinlikleri, sergileri, fuarları tanıtma, kullanıcılara kendi koleksiyonlarını paylaşma gibi gelecekte eklenecek bir dizi yeni özellikleri sayesinde daha da popüler olacağa benziyor. Ancak hemen belirtelim; uygulama fazlaca içeriğe ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafları barındırdığından sadece Android ve Apple tabletlerde kullanım için tasarlanıyor.