Ulysse Nardin’in Diver Chronometer Koleksiyonu

Daha çağdaş ve gösterişli bir görünüme kavuşan Diver Chronometer koleksiyonu 300 metreye kadar su geçirmiyor.

Bu yıl Monaco Yacht Show, dünyanın en yeni yat tasarımlarını ağırlamakla kalmadı, Ulysse Nardin’in (sarksaat.com) Diver Chronometer koleksiyonunun yeni üyelerini de bizlerle tanıştırdı. Hâlihazırda saat ve dalış tutkunlarının favorilerinden olan Diver saatlerin yeni versiyonları, daha çağdaş ve gösterişli bir görünüme kavuştu. Saatlerin koyu mavi ve siyah modellerine ek olarak, yeni koleksiyonda Diver Great White ve Monaco Limited Edition dikkat çekiyor. İçbükey bezel ve kubbe formundaki safir cam, 300 metreye kadar sugeçirmez saatlerin ilk bakışta dikkat çeken özellikleri arasında.

Manüfaktürün silisyum teknolojisini taşıyan UN-118 mekanizmasının mekanik mucizesine, saatlerin arka kapağında şahit olmak mümkün. Akrep-yelkovan ve göstergelerin Super-LumiNova kaplamaları, saatlerin ve dakikaların sadece karanlıkta değil suyun derinliklerinde de kolayca okunmalarını sağlıyor.

Tek yöne dönebilen bezelin ortasındaki kadranda, saat 12 noktasında güç göstergesi dikkat çekiyor. Arkasındaki büyük beyaz köpekbalığı kabartmasıyla diğer modellerden ayrılan Diver Chronometer Great White Limited Edition’dan 300 adet üretilmiş. Diver Chronometer Monaco Limited Edition’ın saat 12 noktasına ise Monako bayrağı yerleştirilmiş. Sadece 100 adet üretilen modelin takvim göstergesindeki kırmızı renk 26, 27, 28 ve 29 sayıları Monaco Yacht Show’un 2018 edisyonunun düzenlendiği tarihlere gönderme yapıyor.