Toscana ve Alaçatı’nın İkiz Otelleri

Otelin her köşesinde sade ancak vurucu bir tasarım göze çarpıyor.

“The Sunday Times” tarafından Avrupa’nın En Heyecan Verici 20 Oteli arasında da gösterilen Alaçatı La Capria Suite Otel’in aynı isimli ve tasarımlı ikizi Toscana’da bulunuyor. İtalyan yazar Raffaele La Capria ve Ferzan Özpetek‘in ünlü filmi Serseri Mayınlar’da oynayan aktris Ilaria Occhini’nin kızı Alexandra La Capria ve mimar eşi Mete Nisari, hem Toscana’daki hem de Alaçatı’daki oteli özenle tasarlamış.

Otelin Toscana’daki ikizinin bir odası…

Misafirlerine bambaşka bir tatil deneyimi sunan Alaçatı’daki La Capria Suite Otel, Türk-İtalyan kültürüyle birlikte dünyanın farklı köşelerinden de esintiler taşıyor. “Comtemporientalism” tasarım anlayışı ile döşenmiş odaları, lavanta ve kekik kokulu bahar esintisini her mevsim hissedeceğiniz dinlendirici bahçesi, güneşin tadını çıkaracağınız havuzu, lezzetli mutfağı ve romantik atmosferiyle büyüleyici bir atmosfere sahip olan otel, eğlence ve sükuneti harmanlayabiliyor.

Tatil demek yemek demek kimileri için.

Masalsı düğünlerin ve özel davetlerin de değişmez adresi La Capria Suite Otel, yaz akşamlarında mumlar ve meşalelerle aydınlatılmış, yemyeşil bahçesi, havuzu, kış aylarında ise şömine karşısında fondü, sıcak şarap ve film arşivi keyfiyle konukları için rüya gibi bir atmosfer yaratıyor.

La Capria Suite Otel’de İstanbullu Bebek Kasap’ın yeni markası Bebek Steak House’u bulabilir, bu yeni restoranda yemek yiyebilirsiniz.