Tommaso Salvatori Adatepe Ida Blue’da

Geleneksel Toskana mutfağının dünyaca ünlü adresi Osteria A ‘Pagliai’nin sahibi ve Şefi Tommaso Salvatori’nin yorumuyla hazırlanan Toskana-Adatepe eşleşmeli menü, 8-30 Nisan tarihleri arasında Adatepe Ida Blue’da…

Adatepe Ida Blue ile İtalya’nın en elit ve ünlülerini müdavimi kılan Osteria A ‘Pagliai’nin sahibi ve Şefi Tommaso Salvatori’nin paha biçilemez lezzetleri ilk kez Adatepe’de buluşuyor.

Mutfaktaki sadelik, basitlik ve yüksek ürün kalitesinin en büyük başarıyı getirdiğini dile getiren Tommaso Salvatori, kullandığı ürünlerinin yarısını kendi toprağından alan ve böylece ayrıcalıklı kalmayı başaran ender isimlerden biri. Tommaso Salvatori, menülerinin seçiminde bulunduğu yere ait ürünler olmasına özellikle dikkat ediyor.

Sabah topraktan alınmış bir ürünün akşam lezzetinin paha biçilemez olduğunu ileten Salvatori, Türkiye’de ilk kez gastronomi alanında büyük potansiyeli olan iki bölgeden biri seçilmiş olan Kuzey Ege gastronomi bölgesine de adım atarak iki bölgenin benzer ve çarpışan lezzetlerini de bir arada Adatepe Ida Blue yöresel Şefleri ile birlikte sunacak.

Balıkesir Edremit havaalanından sadece yarım saat uzaklıkta olan Adatepe Ida Blue, mevsimine göre hazırlanmış ritüellerini deneyimlemeye davet ediyor.