The Ritz-Carlton, Istanbul’un En Yeni Süiti

The Ritz-Carlton, Istanbul’un milyon dolarlık yenilenme süreci sona erdi. Karşınızda, otelin en yeni süiti.

Boğaz kıyısındaki otellerin her biri için methiyeler düzmek, her birinin en kıymetli özelliklerini sayfalarca anlatmak mümkün. İstanbul’un güzelliğine güzellik katan bu tesisler, kültürel öğeleri modern dokunuşlarla taçlandırmayı, yerli-yabancı her misafire Türk konukseverliğini doyasıya yaşatmayı başarıyor. The Ritz-Carlton, Istanbul da bu otellerden biri. Ve yenilenen 243 lüks odası ve Boğaz manzaralı 23 süitiyle yeni bir dönemin başlangıcına öncülük ediyor.

İki yıl süren uzun yenilenme süreci sonunda otelin tüm odaları ve etkinlik alanları yeni çehrelere kavuştu. Fakat tüm bu alanların arasında özellikle 14. kattaki The Ritz-Carlton Suite dikkat çekiyor. Otelin ziyafet alanları ve balo salonundan da sorumlu olan mimar Hakan Yürüoğlu’nun dokunuşlarıyla yeniden hayal edilen süit, İstanbul’un zengin kültürünü gözler önüne seren detaylarla dolu. 243 odanın her birinde kullanılan altın ve bakır detayları, süitte Osmanlı İmparatorluğu’nun zengin tarihini yansıtan canlı mavi renkle harmanlanmış. Şehrin heybetini temsil eden benzersiz renk kombinleri, kullanılan taş, ahşap ve metal detaylarla İstanbul’un modern yüzünü işaret ediyor.

Otelin Genel Müdürü Nicolas Kipper, bu yenileme projesinin şehrin köklü mirasını çağdaş bir ruhla bir araya getirmek ve Doğu ile Batı’nın kesişme noktası olan İstanbul’u birebir yansıtmak olduğunu düşünüyor. Bu düşüncenin Boğaz’daki lüks otellerin her birinde hâkim olduğunu görmek mümkün. Yıllarca özellikle yabancı turistler tarafından eski Osmanlı ve Türk ihtişamını yaşamak için tercih edilen otellerin yıldızlarının asla sönmemesi de bu yaklaşımın ne kadar doğru olduğunu kanıtlıyor.

The Ritz-Carlton Suite, King yatak odası, oturma odası ve çalışma alanından oluşuyor. İçinde yağmur duşu ve küvet bulunan iki tamamen mermer kaplı banyosu da bulunan süitte kalan misafirler, Boğaz manzaralı jakuzinin keyfini sürebiliyorlar. Bu süitte konakladığınızda Club Lounge’a ve 42 inçlik düz ekran IPTV’ye de erişim sağlayabiliyorsunuz. Süit, birbirine bağlanabilen iki oda sayesinde yedi kişiye kadar konuk ağırlayabiliyor.

The Ritz-Carlton, Istanbul’da konakladığınızda, sadece gösterişli odalarla kalmıyor, otelin, şehrin gastronomi sahnesini olabildiğince yansıtan restoranlarını da keşfedebiliyorsunuz. Bunlardan Atelier Real Food Restaurant, çağdaş dünya mutfağından esinlenen menüsünü, Osmanlı saraylarının en iyi yemekleriyle harmanlıyor. Öğleden sonar çay keyfi için Lobby Lounge’a, Boğaz’a karşı kokteyl keyfi yapmak için de Bleu Lounge Terrace’a uğrayabiliyorsunuz.

Otelin sağlık merkezinde ise masajlar, vücut bakımları yaptırabilir, otantik Türk hamamını deneyimleyip kapalı yüzme havuzunu deneyebilirsiniz. Otelin, İstanbul’daki tek açık hava spa’sına sahip olduğunu da unutmayın.