Tankoa S501 Hybrid Yat

İtalyan yat üreticileri arasında detaylara verdiği önem ile tanınan Tankoa’nın en yenisi, 50 metrelik Tankoa S501 Hybrid (tankoa.com), Cenova’daki tersaneden geçtiğimiz aylarda suya indirilmişti. Sezon açılışında Avrupalı sahibine teslim edilen yat, Monako Yat Şovu’nda sahneye çıktığında, kendisini kardeş yatlarından ayıran özellikleri ve iç mekânlarındaki lüks dokunuşlarla ilgi çekmişti.

Tankoa’nın 2017’de suya inen gösterişli Vertige yatıyla benzer tasarıma sahip ola S501 Hybrid, firmanın 50 metrelik yat serisinin en farklılarından biri. Yat, Vertige’den beş farklı özelliğiyle ayrılıyor: S501 Hybrid, hibrid olmasıyla öne çıkıyor; beş kamaralı yatta yat sahibinin süitini barındıran bir güverte ve alt güvertede dört misafir kabini bulunuyor; gemi mutfağı, alt güverte yerine ana güverteye yerleştirilmiş; ön güvertede bir helipad var ve projenin tasarım sürecine yatın sahibi büyük katkılar sağlamış.

Tankoa S501 Hybrid’in iç mekân tasarımı, Magherita Casprini ve Francesco Paszkowski Design işbirliğiyle yapılmış. Aydınlık ve modern renk tonlarının hâkim olduğu yatta çok sayıda doğal malzeme kullanılmış. S501 Hybrid’in alt güvertesinde spor salonu, beach club, çift kişilik yataklı iki CIP kamara, iki misafir kamarası ve mürettebat odaları bulunuyor. Ana güverte ise ortak yaşam alanı olarak tasarlanmış. Geniş bir güneşlenme alanı, salon, yemek odası, mutfak ve muhteşem bir ana süit buraya yerleştirilmiş. Üst güvertede ise misafirlerin keyfi için ayrılmış. Ön güvertedeki solaryum ve açık hava lounge’u ise misafirlere mahremiyet sağlıyor.