TAG Heuer İle İkonik Duruş

İLK KE Z 196 9’DA ürettiği Monaco saatinin 50. yılını dünyada çeşitli etkinliklerle kutlayan TAG Heuer, bu kez saatin tarihinde ilk kez tasarımdan üretime kendi fabrikasının ürünü olan bir mekanizmayla Monaco Heuer 02 modelini (dsaat.com.tr) sunuyor.

Yeni Monaco sadece görünüşüyle değil, teknolojik olarak da ilkleri barındırıyor. Markanın kendi üretimi olan Heuer 02 kalibrenin araştırma ve geliştirme süreci 2017’de İsviçre’de başlamış. Bu özel kalibreyi saatin benzerlerinden hızlıca ayırt edilmesini sağlayan kendine özgü kare formuna uyarlayabilmek için saatin iç tasarımı yeniden yapılandırılmış. Buna göre kurma kolu saatin sağ tarafına yerleştirilmiş. 80 saatlik güç rezervi sunan ve 31 mm çapa sahip olan mekanizmanın Monaco kasaya yerleştirilebilmesi, markanın maharetini gözler önüne seriyor. Buna ek olarak yeni Monaco, markanın sürekli ilerleme felsefesiyle geliştirilerek önceki modellerden ilham alınmış.

Paslanmaz çelik bir kasaya sahip Monaco Heuer 02, parlak mavi bir kadrana ve lacivert timsah derisi ile aynı renk dikişleri olan bir kayışa sahip. Sekiz adet üçboyutlu indekse sahip kadranın opal gümüş sayaçları saat 3 ve 9 hizasında, saniye göstergesi ise saat 6 hizasındaki tarih penceresinin yukarısında yer alıyor. Saatin kronograf ölçümünü yapan merkez saniye ibresi ve küçük kadran ibreleri, modelin sportif tasarımını destekliyor.

TAG Heuer’ın yeni kalibre 12 Monaco modeli ise göz alıcı gri bir kadranla sunuluyor.

Klasik, siyah timsah derisi bir kayışla birlikte gelen paslanmaz çelik model kasaya sahip bu model, dikey olarak cilalanmış rutenyum bir kadrana sahip. Saat 3 ve 9 konumundaki pürüzsüz siyah opal sayaçlar, cilalanmış kadranla zarif bir kontrast sunuyor. Saatin 1.000 adet üretildiğini de hemen belirtelim.