Sürdürülebilir Bir Seyahat Deneyimi

Koronavirüs salgını sırasında Belçikalılar yurtdışında bir yaz tatili yapmak yerine daha güvenli bir alternatif yolları ararken, imdada Hollandalı sanatçı Dre Wapenaar’ın gözyaşı damlasına ve biraz da avokadoya benzeyen bu sıra dışı ağaç çadırları yetişiyor.

Açık havada kamp yapmak ve kalabalıktan kaçmak isteyenlerin gözdesi olacak bu gözyaşı damlası çadırları, yeni bir kamp deneyimi sunarken aynı zamanda sürdürülebilir seyahati teşvik ediyor.

Hollandalı sanatçı Dre Wapenaar ise ağaç çadırlarını, bir çadırdan ziyade bir sanat eseri olarak adlandırıyor.

2011’den bu yana Borgloon Ormanı’nda bulunan bu çadırlar, pandemi salgınında hükümetin seyahat etme yönergelerinden dolayı daha çok talep gördüğünü ve rezervasyonların hemen dolduğunu yetkililer aktarıyor.

Talep yoğunluğundan dolayı sadece bir gece konaklanan bu sıra dışı gözyaşı çadırlarında iki kişi için bir gecelik bedeli 70 euro. Çadırlarda ek olarak banyo ve barbekü de bulunuyor.

Aslında 1990’larda ağaçların kesilmesini durdurmaya çalışan çevre aktivistlerini desteklemek için tasarlayan sanatçının üç çadırı New York ve Avrupa’nın çeşitleri yerlerinde sergilendi.