Süper Yat Geçidi

Miami Yacht Show ve Miami International Boat Show bu ay kendi sahalarında güçlerini birleştiriyor.

Neredeyse futbol sahası büyüklüğündeki Bold’un ABD kıyılarına yanaşmasını Island Gardens Deep Harbour limanında izleyecek misiniz? Yoksa Windward VIP Lounge ve barında tekne sahipleri ve yat tutkunlarıyla sohbet etmeyi mi yeğlersiniz?

Avustralya’daki Silver Yachts tersanesinin 85 metrelik süper teknesi Bold, 13-17 Şubat tarihlerinde geleneksel Miami Yacht Show’a ayrılan yaklaşık 25 hektarlık kıyıda boy gösterecek 400’den fazla tekneden biri. En büyük tekneler Watson Adası’nda bulunan derin deniz rıhtımlarındaki özel alanlarda demirleyecek. Seçkin Windward VIP Lounge’un klimalı ortamında gurme atıştırmalıklar, happy hour etkinlikleri, vale park hizmeti ve –belki en güzeli– Miami Yacht Show ile Miami International Boat Show arasında mekik dokuyan deniz taksileri sizi bekliyor.

48 Walltender X’in 450 beygir güçlü dört motoru var.

Bu yıl iki fuar, sergilenen toplam 2.000 tekneyle ikinci kez güçlerini birleştiriyor. Aralarında en merak edilen, dış tasarımını ünlü mimar ve tasarımcı Espen Øino’nun, iç tasarımını Vain Interiors’ın yaptığı ve 2019’da tamamlanan Bold. Bold’un en yüksek hızı 24 deniz mili ve sekiz kamarası 16 kişi kapasiteli; mürettebatı ise 21 kişiden oluşuyor. Şovun bir diğer yıldızı, Monako merkezli Wally markasına ait: 48 Wallytender X’in geçen sonbaharda çıkan 48 Wallytender’den farkı, her biri 450 beygir gücündeki dört motoru.

Açık tasarımlı yat bu sayede saatte 55 deniz mili hıza erişebiliyor. Bordasındaki güneşlenme ve dinlenme alanlarının yanı sıra alt güvertesinde gemi mutfağı ve banyo yer alıyor. Hem iç hem dış tasarımı, Wally’nin kurucusu Luca Bassani’ye ait.

Hylas Yachts, Miami International Boat Show kapsamında Miami Marine Stadium’da yelkenli yatı H60’ı ilk kez sergileyecek. Yatın dış tasarımını ve inşaatını Germán Frers, iç tasarımını Hot Lab üstlendi. Üç ve dört kamaralı plan seçenekleri mevcut. Polonyalı lüks katamaran yapımcısı Sunreef Yachts da iki yeni modelini tanıtacak: Sunreef 50 ve Sunreef 80. Her ikisi de yelkenli katamaranlar ve dünya turu yapabilecek kapasitedeler.

Sunreef 50

2.000

FUARLARDA SERGİLENECEK TEKNELERİN TOPLAM SAYISI

60+

2020 TARİHLİ SÜPER YATLAR

15

KEŞİF YATI

115 MİLYON DOLAR

2019’DA SERGİLENEN EN PAHALI YATIN FİYATI

95 METRE

2019’DA SERGİLENEN EN UZUN TEKNE

4.450

BOLD’UN DENİZ MİLİ CİNSİNDEN MENZİLİ

32.000

2019’DAKİ ZİYARETÇİ SAYISI