Subaru XV Tuval Oldu

Kompakt gövde ile sağlam ve sportif tasarımı birleştiren orta sınıf SUV Subaru XV, her türlü yol koşulunda üstün performans sağlayarak çok yönlülüğünü gösteriyor. Tıpkı bu sefer de sanat eserine dönüşerek gösterdiği gibi.

Şarköy’de yer alan Kalpak Bağları, 20-28 Temmuz arasında, “tabiat, bağ, sanat harmonisi” mottosuyla düzenlenen II. Uluslararası Chateau Kalpak Sanat Festivali‘ne ev sahipliği yaptı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 20 sanatçı, bir haftada eserlerini hayata geçirdi. Festival küratörü Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu ise Subaru XV modelini tuval olarak kullanarak bir sanat eserine imza attı. Festivale katılan sanatseverler, bir hafta süresince sanatçılar tarafından üretilen eserlerinin yanı sıra Subaru modellerini de inceleme ve deneyimleme imkânı buldu. Sanatseverler, üzüm bağları arasında oluşturulan off-road parkurunda Subaru’nun markaya özgü Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi’ne dayanan SUV tecrübesiyle üretilen Outback, Forester ve XV modellerinin yüksek arazi yeteneğini test etti. Yeri gelmişken, Subaru Global Platform üzerine geliştirilen ve Subaru’nun Türkiye’deki SUV ailesinin en genç üyesi olan Subaru XV modelinin, hem zorlu yol koşullarında hem de şehir içinde güvenle ilerlemek isteyenlere seslendiğini ekleyelim.

Festivalde tuval olarak kullanılan Subaru XV modelinin dış yüzeyi, orijinal boyası zarar görmeyecek şekilde özel bir malzemeyle kaplanmış. Sanat eserine dönüşen araç festival sonrasında Subaru showroom’larında sergilenecek.