Stil İkonlarının Kullandıkları Parfümler

Güzellik ürünlerinin en kişisel parçası olan parfüm, seksi ve egzotik, cesur ve romantik seçimlerle kullanan kişi ile ilgili özellikleri ortaya koyuyor. En sevdiğiniz stil ikonlarının parfüm seçimlerini sizler için derledik.

Jackie Kennedy: Joy by Jean Patou

Dünyanın en pahalı parfümü olarak bilinen Joy, Jackie’nin favori parfümlerinden biriydi. İspanyol parfümör Henri Almeras tarafından yaratılan Joy by Jean Patou, yasemin, orkide, müge çiçeği ve gül notalarından oluşuyor.

Grace Kelly: Creed Fleurissimo

Monako Prensesi Grace Kelly’nin düğününde kullanması için Prens Rainier tarafından özel olarak hazırlatılan bu parfüm, bergamot, sümbülteberi, menekşe ve Bulgar gülü notları içeriyor.

Elizabeth Taylor: Jean Desprez Bal A Versailles

Elizabeth Taylor’ın White Diamonds, Forever ve Passion gibi kokulardan sonra keşfettiği Jean Desprez Bal à Versailles kokusu vazgeçilmezler listesinde yerini aldı.

Marilyn Monroe: Floris Rose Geranium

Monroe da milyonlarca diğer kadın gibi Chanel 5 hayranıydı. Ancak Floris Rose Geranium parfümünün de gizli bir tutkunu olduğu biliniyor. Gül, sardunya ve sandal ağacı notalarına sahip olan bu İngiliz parfümü şu an sadece banyo esansı olarak mevcut.

Natalie Wood: Jungle Gardenia

1946’da The Bride Wore Boots‘u çekerken, kendisine eski Hollywood yıldızı Barbara Stanwyck tarafından hediye edilen Jungle Gardenia parfümü, Natalie Wood’un en sevdiği kokulardan biri olmuş.

Audrey Hepburn: Givenchy L’interdit

Hubert de Givenchy tarafından 1957 yılında Audrey Hepburn için özel olarak yaratıldı bu koku. Fransızca’da “yasak” anlamına gelen L’Interdit parfümü, bergamot, gül, yasemin, menekşe, nergis ve sandal ağacı notalarını içerisinde barındırıyor. 

Katharine Hepburn: Guerlain Vol De Nuit

İnatçılığı ve bağımsızlığı ile bilinen Katharine Hepburn, Guerlain Vol De Nuit hayranıydı. Guerlain Vol De Nuit, bergamot, yasemin ve vanilya notaları içeriyor.