St. Regis Istanbul, Avrupa’da “Yılın Oteli”

Beklentilerin ötesinde deneyimler sunarak misafirlerine özel anlar yaratmaktaki üstünlüğü ile adından söz ettiren St. Regis Istanbul, Marriott Otelleri 2017 Ödülleri’nde, Avrupa’da yer alan “Lüks Segment” kategorisindeki oteller arasından “Yılın Oteli” seçildi.


John Jacob Astor IV, New York’taki ilk St. Regis Hotel’i yüzyıldan uzun bir zaman önce açtığından bu yana marka, yüksek standartlarını servis kalitesinden ödün vermeden koruyor ve kendi adını taşıyan St. Regis Butler Service ile müşterilerine konaklama öncesinde başlayan eksiksiz hizmetler sunuyor. Dünyanın önemli şehirlerindeki 30’dan fazla lüks otel ve resort’uyla sıra dışı deneyimler sunmaya odaklanan St. Regis’ler, Bal Harbour’dan Bangkok’a, Saadiyat Adası’ndan Shenzhen’e kadar uzanan bir yelpazede, yeni nesil lüks gezginlere selam veriyor.


Markanın İstanbul, Nişantaşı’nda arz-ı endam eden ve Marriott Otelleri 2017 Ödülleri’nde, Avrupa’da yer alan “Lüks Segment” kategorisindeki oteller arasından “Yılın Oteli” seçilen St. Regis İstanbul oteli de, çağdaş art deco akımının etkilerinin görülebildiği mimarisiyle ve aynı zamanda bir sanat oteli olmasıyla öne çıkıyor. Her köşesinde ünlü bir sanatçının eserini keşfetme şansı sunan otelde özellikle Fernando Botero’nun tablosu ve otelin bünyesindeki Spago İstanbul’un içerisinde yer alan Andy Warhol’un pop-art eserleri göz göze gelindiği andan itibaren hayli güçlü etki bırakıyor.


St. Regis İstanbul, Nişantaşı’nın keyifli restoranlarından Spago İstanbul ve St. Regis Brasserie ile de müşterilerini keyifli anlar yaşatıyor. Gastronomi dünyasının öncülerinden biri olarak lider konumunu koruyan; mutfak sanatları, servis ve stil açısından trendleri belirleyen Spago’nun Amerika dışındaki ilk uluslararası restoranı olan Spago İstanbul, ünlü şef Wolfgang Puck’ın “çiftlikten masaya” felsefesini yansıtan menüsü ile şehre yepyeni bir lezzet kültürü getiriyor. St. Regis Brasserie ise ödüllü şef Özgür Üstün’ün yönetimindeki Türk ve Fransız mutfağını harmanlayan lezzetleriyle misafirlerini gastronomik bir serüvene davet ediyor.
St. Regis markasının seçkin köklerinden doğan ve sadece St. Regis’e özgü bir marka olan Iridium SPA da su seslerinin eşlik ettiği görkemli ve huzurlu ambiyansıyla ezberleri bozarak misafirlerine beklentilerin ötesinde deneyimler yaşatıyor.