Sportif Vista Blue Yat

Vista Blue, bol miktardaki penceresi dâhil pek çok unsuruyla açık hava aktivitelerini destekleyen bir tasarıma sahip.

38 metre uzunluğundaki sportif Vista Blue’nun tasarımının odak noktası dışarıyı içeriye davet etmek. 2017’de Ferretti’nin Custom Line serisinde yer alan ve iç mekân tasarımını Floransa merkezli Francesco Paszkowski Design’ın yaptığı yat, açık hava alanlarını mümkün olduğunca yaşam alanlarıyla bütünleştiriyor. İç mekâna ana salonun zeminden tavana pencerelerinden arka güvertenin devasa saydam kapısına kadar her açıdan görülebilen yatın adına yakışır nefes kesici manzaralar hâkim ve bu sayede camla kuşatılmış bir alandaymış gibi hissediyorsunuz.

Açık havada dilediğinizce zaman geçirebilmeniz için güneşlenme güvertesi kanepelerle, kokteyl masalarıyla, tenteler ve güneşliklerle donatılmış. Büyük jakuzinin etrafı ise güneşlenme minderleriyle çevrilmiş. Gömme şampanya soğutucular açık hava sığınağı etkisini daha da güçlendiriyor. Pruva kısmına doğru iki güneşlenme minderi ve L şeklinde şezlonglar var.

Akıllı arka güverte kapısı plaj kulübü işlevi görecek ya da yüzme ve su sporları için platform oluşturacak şekilde suya uzatılabiliyor. Denizde macera yaşamaya hevesliyseniz Seabob F5 deniz aracı, üç koltuklu WaveRunner’lar ve ayakta kürek sörfü emrinize amade. 12 metrelik Nor Tech tender’ı ile balık tutarak veya 505 Williams jet tender’ı ile su kayağı yaparak denizin tadını daha fazla çıkarmanız da mümkün. Arka güvertedeki garajda 505 Williams jet tender’ı için dizel yakıt istasyonu var. Büyük boy yatak ve yağmur duşlu banyoyla donatılmış ana güvertedeki suit dâhil beş kamarasında 12 yolcunun kalabildiği Vista Blue, geçen yıl Fraser (fraseryachts.com) filosuna katıldı. Sığ sulara da girebilen yat –2018-2019 kış sezonu için Saint Martin’de– demir almaya ve Bahamalar’da adadan adaya dolaşmaya hazır.