Sonsuzluk Havuzları

Yatlar, otomobiller, oteller derken lüks sektörü yediğimiz balıktan içtiğimiz kahveye kadar etrafımızı sarmaya başladı. Lüks otellerin göz alıcı havuzları da yavaş yavaş lüksün ihtişamına bürünmeye başlıyor. Güzelliklerinden dolayı “sonsuzluk”, “gökyüzü” gibi isimler alan beş baş döndürücü havuzu, belki seyahat seçeneklerinize eklersiniz diye bir araya getirdik.

One Reethi Rah & Infinity Pool

Okyanusun içinde bir havuz düşünün ve bu havuzun içinde de küçük bir havuz. Matruşkaları andıran bu havuz, size Maldivler’in eşsiz manzarasına karşı yaz güneşinin tadını çıkarmanız için bir fırsat sunuyor. Yetişkinler için 30 metre uzunluğundaki havuzun içine konumlandırılan jakuzinin hemen ucunda taştan bir yatak bulunuyor. Okyanusun içinde palmiye ağaçlarının gölgelediği bu havuza girmek için kiralayacağınız villanın geceliği size yaklaşık 12.000 liraya mal olabilir.

Hotel Villa Honegg & Infinity Pool

İsviçre’de, Bürgenstock Dağları’nın yükseklerinde kurulan bu hotel, sizi rüyalar aleminde hissettirecek sonsuzluk havuzunu bünyesinde bulunduruyor. Bu havuzun içinde mavi, yeşille karışıyor ve etraftaki bulutlar size bir peri masalının içindeymişsiniz hissi veriyor. Sosyal medyada son derece popüler olan havuz, otelin kendinden daha çok ilgi görüyor. Deniz seviyesinden 915 metre yükseklikte bulunan otele ulaşmak için dar bir dağ yolunu takip etmeniz gerekiyor. Otelin gecelik fiyatı ise yaklaşık 8.500 lira.

Marina Bay Sands & Infinity Pool

152 metre uzunluğunda, adeta gökyüzünde bir köprü olan bu havuz, Singapur şehir merkezinin tam ortasında ve şehrin tamamını ayaklarınız altına seriyor. Otelin 57. katındaki havuz, gündüzleri bile göz kamaştırıcı bir manzaraya sahipken geceleri şehrin ışıklarını sunuyor. İsmi gibi sonsuz diyarlarda gezintiye çıkaran bu havuzu sadece otelin müşterileri kullanabiliyor. Otelin bir gecelik fiyatı yaklaşık olarak 3.200 lira.

Market Square Tower & Sky Pool

Market Square Tower Apartments sakinlerinin erişimine açık olan bu havuzun en ilginç yanı, zemininin camdan olması. Çatı katındaki havuzlar her zaman rağbet görmüştür; ancak 152 metre yükseklikte ayaklarınız yere değmiyormuşcasına yüzmek kesinlikle cesaret ister. Havuzun zemini tamamen camdan oluşmasa da binanın dışına çıkıntı yapan kısmı camdan oluşuyor ve bu kısımda yüzerken Houston’ın tamamı ayaklarınızın altında. 20 santimlik kalın pleksi ile çevrelenen havuza girebilmek gerçekten de herkesin harcı değil.

The San Alfonso del Mar & Seawater Pool

Şili’de bulunan lüks resortun havuzu, dünyanın en geniş havuzu olarak tarihe geçmiş. 1.012 metre uzunluğundaki devasa havuz, 66 milyon galon deniz suyuyla doldurulmuş. Havuzu temiz tutmak ve sudaki tuz oranını sabitlemek için ultra sonik filtreler kullanılıyor. Bir ucundan diğer ucu Pasifik Okyanusu’ndan küçük mesafelerle ayrılan havuza girmenin bedeli ise yaklaşık 2.500 lira. Dünyanın en geniş havuzuna giriyorsanız, bu fiyatı vermeye de gönüllü olursunuz diye düşünüyoruz!