Snapchat’in Yeni Spectacles 3 Gözlüğü ile Tanışın!

Yeni Spectacles 3 gözlüğüyle Snapchat, artırılmış gerçeklikle ilgili fikirlerinizi değiştirmeyi umuyor.

Snapchat, 2016’da akıllı telefonlara bağlanabilen kamerayla donatılmış Spectacles (spectacles.com) gözlüğünü tanıttığında büyük ses getirmeyi amaçlamıştı. Sosyal medyanın en başarılı şirketlerinden biri olmasına rağmen, ne yazık ki gözlük beklenen etkiyi yaratmadı ve ilk modeli çıktığı gibi sessiz sedasız bir şekilde ortadan kayboldu. Snapchat’in bu başarısız girişimi, firmaya yaklaşık 40 milyon Dolar kaybettirdi.

Ama Santa Monica, Kaliforniya menşeli firma henüz gözlük sevdasından vazgeçmemişti. Geçtiğimiz günlerde ikiz HD kameralı Spectacles 3’yi piyasaya sürdü. Firmanın amacı, ürünün artırılmış gerçeklik (AR) yeteneklerini artırmak: Eklenen ikinci kamera, gözlükle çektiğiniz fotoğrafların kalitesini artırarak kullanıcısına tamamen yeni bir 3D efekt deneyimi yaşatıyor.

Gözlükler yeni bir tasarıma da sahip; ayarlanabilir sapları, hafif çelik iskeleti, renkli camları, şarj etme işlevi de sunan deri kabı ve siyah “carbon” ile altın “mineral” renk seçenekleri var artık. Gözlüğün üst kısmındaki düğme sayesinde fotoğraf ve 60 saniyelik videolar çekebiliyor, çekimlerinizi telefonunuzla eşzamanlayabiliyorsunuz. 380 Dolar’lık Spectacles 3, sınırlı üretim olarak piyasaya sürüldü. Bunun sebeplerinden biri, Amazon’un yeni Echo Frames’i gibi piyasadaki benzer ürünler arasında öne çıkmak veya satılmayıp ellerinde kalan ilk modelleriyle aynı kaderi yaşamamasını istemeleri olabilir.