Six Senses Kaplankaya Bodrum

Six Senses Kaplankaya, Türkiye’de turizm ve kıyı yaklaşımı konusuna farklılık getiren projelerden biri. Mimari özgünlük, doğaya saygı ve topografyaya uyumlu özgün bir mimariye sahip oluşu, burayı farklılaştırıyor. Projenin kurucu ortağı Burak Öymen, Bodrum’un özellikle 1970’li yıllarda Bodrum Havalimanı’nın açılmasıyla sahil kasabası havası, kumlu plajları ve gelişen gece hayatıyla Avrupalıların tercih ettiği destinasyonlardan birine dönüştüğünü söylüyor. “Ancak daha sessiz bir sığınak arayan tatilciler için cevap, körfeze 25 dakikalık kısa bir yolculuk” diyerek Six Senses Kaplankaya’yı adres gösteriyor. “Burası 70’li yılların Bodrum’unu andırıyor; ancak bir başka lüks ölçekte, gezginler ve emlak yatırımcıları için gelişmekte olan bir destinasyon.”

Bodrum ile Didim arasında yaklaşık 5 milyon metrekarelik bir alan boyunca uzanan Kaplankaya projesi, doğa ve yaşamla yeniden bağ kurma imkânı tanıyor. Projenin içinde yer alan ve sezonu 15 Nisan’da açmaya hazırlanan otel, bünyesinde aynı zamanda Avrupa’nın en büyük wellness komplekslerinden Six Senses Spa’yı da barındırıyor.

Burası, birçok kişi için klasikleşen, tatilde sağlıksız beslenme rutinini de tam tersine çeviriyor. “Eat with Six Senses” programlarıyla misafirlerine tatil sonrasında da uygulayabilecekleri sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığı sunuyor. Sağlıklı yaşam rutinini bütünsel bir yaklaşımla ele alan Six Senses Kaplankaya, misafirlerine organik bahçesinden ve bölgedeki zeytin ağaçlarından, yerel balık pazarından ve çevre köylerden gelen doğal yiyeceklerden oluşan menüler sunuyor. Otelin bünyesinde farklı lezzetleri deneyimlemek isteyen misafirler için farklı konseptlerde restoranlar da bulunuyor.

Ege’de Bir İtalyan

Kaplankaya’nın içinde yer alan Anhinga Restaurant, organik bahçeden, bölgedeki zeytin ağaçlarından, yerel balık pazarından ve çevre köylerden gelen yiyeceklerle hazırlanan zengin İtalyan lezzetlerini Ege tutkunlarıyla buluşturuyor.

Şef Liberato Mazza özellikle ev yapımı pizzalar ve kokteyller konusunda oldukça iddialı olduklarını vurguluyor. Anhinga, Akdeniz tarzını en özel şekilde yorumlayan K-Studio mimarları tarafından tasarlanmış. El yapımı objeleri, tamamen doğal ürünler kullanılmış malzemeleri ile detaylı ama sade bir çalışmanın eseri olan Anhinga’nın her köşesinde dikkatinizi çekecek bir nokta mevcut.

Çivit Koyu’nun masmavi suları ve doğal güzellikler eşliğinde restorandan Kaplankaya projesinin içinde yer alan konutlarda yaşayanlar, Six Senses Resort Kaplankaya misafirleri ve dışarıdan gelen tüm misafirler faydalanabiliyor.

Spa’da Keyif

* 10.000 metrekare üzerine kurulu Six Senses Spa’nın 38 terapi odası bulunuyor.

* Hindistan, Tayland ve İngiltere gibi dünyanın farklı yerlerinden gelen, alanında uzman terapistlerin uyguladığı; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri deneyin.

* Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging Center’a sahip olan otelde Wellness Screening başta olmak üzere vücut analiz uygulamalarını deneyimleyin.

* Son teknoloji ekipmanlarla donatılmış farklı fitness stüdyolarında spinning, kardiyo, yoga ve pilates gibi aktiviteleri özel fitness koçları eşliğinde yapabilirsiniz.