Sirena Marine’in En Yeni Üyesi Sirena 88

Sınıfının en genişi Sirena 88, hacimli, güvenli, sessiz. Ama her şeyden önemlisi, sevdiklerinizle en güzel anları beraber yaratabileceğiniz bir cennet.

Sirena Marine’i başarılı kılan özelliklerinden birinin, kurucularının deniz tutkunu bir aile olduğunu söylüyor firmanın ticari direktörü Ali Onger. Haksız da sayılmaz. 2006’da yelkenli üretimiyle başlayan aile, aradan geçen 14 yılın sonunda yeni amiral gemileri Sirena 88 ile adeta kendi tarihlerini yeniden yazıyor ve sektördeki yerlerini hiç olmadığı kadar sağlamlaştırıyor.

“Sirena 88 ile lüks, performans ve eğlenceyi 27 metrelik bir tekneyle sunabiliyoruz” diyor Onger. “Sınıfının en geniş teknesi Sirena 88, yükseltilmiş kaptan köşkü, beş kamarası ve panoramik manzaraya sahip ana kamarasıyla olağanüstü bir hacme sahip. Ana güvertedeki yemek masasında 10 kişi ağırlanabiliyor, kıç tarafındaki oturma grubu ise yine konuklarla zaman geçirmek için birebir. Tüm bunların hepsini, bu sınıftaki bir teknede bulmak gerçekten çok güç…”

Sirena 88’in verimli yapısının altında yüksek bir teknoloji yatıyor. Teknenin daha hafif olması ve daha dengeli seyredebilmesi için ağırlık merkezi aşağıda tutulmuş. Maksimum hızı 25 knot’a kadar çıkabilen Sirena 88, 9 knot’ta 2.400 deniz miline ulaşabilecek durumda. Üstelik bu gücüne rağmen, bu boyda bir teknede rastlanamayacak bir sessizliğe sahip.

Yat geçen yıl Cannes’da boy gösterdiğinde o kadar büyük ilgi görmüştü ki, bu ilginin devamının geleceğinden herkes emindi. Onger’in, “Biz her zaman rakiplerimizi doğru bir şekilde analiz ediyor, hedef kitlemizi çok iyi tanımlıyor ve sahip olduğumuz know how ve deneyimi her ürünümüze yansıtıyoruz” demesiyle, başarının sırrı da ortaya çıkıyor aslında. Sirena 88 o zamandan bu yana katıldığı her fuarda yoğun ilgi görüyor. Beş altı ay gibi kısa bir sürede rekor kırarak altı adet sattı. Ne de olsa o geniş, hacimli, güvenli… Sessiz. Detayları inceliklerle dolu. “Onunla her yere gitmek isterim” diyor Onger. Sirena 88 sizi gidilmemiş yerlere bile rahatlıkla götürebilir. Onunla denizleri aşıp, hep hayalini kurduğunuz o gizli sahile ulaşmak pek de zor olmayacak. Sirena 88, kendisinden daha küçük boyutlu kardeşi Sirena 64’ün evrim geçirmiş versiyonu. Üretimi RMK Marine’de gerçekleştirilen yatın tasarımı, daha önce sayfalarımızda gözünüze çarpmış olması muhtemel gösterişli yatların da dizaynını üstlenen Germán Frers ve Cor D. Rover imzasını taşıyor.

Ses İzolasyonu: Kabinlerin asma zeminleri, her kabini strüktürden ayrı bir ortam haline getirerek ses yalıtımı sağlıyor.

Marka, iyi iletişim kurduğunu düşündüğü bu isimlerle uzun süredir beraber çalışıyor. Sirena Marine ekibinin üretim ve mühendislik gücü, tasarımcıların yeteneğiyle birleştiğinde ortaya dünyanın tercih ettiği tekneler çıkıyor. Zaten Ali Onger de bu birlikteliğin önemini, “Sirena 88’in üretim sürecinde de yorucu ama çok keyifli bir iş çıkardık. Onların tasarım alanındaki deneyimi Sirena 88’in doğru hedef kitleyle buluşmasında en önemli etkenlerden biriydi” sözleriyle belirtiyor. Sirena 88’i ne gördüğünüzde ne de içine girdiğinizde sadece 27 metrelik bir yat olduğunu fark etmiyorsunuz. Yerden tavanın yarısına kadar yükselen cam panellerin aydınlattığı kamaralar da bu hissi pekiştiriyor. Üst güverte başta olmak üzere Sirena 88’in açık havaya serpiştirilen sosyal alanları aile ve arkadaşlarınızla olan bağınızı kutlamak, güzel anılar biriktirmek için konforlu mobilyalar, yemek ve oturma alanlarıyla donatılmış.

Çift Gövde Teknolojisi: Yenilikçi tasarım,su direncini azalttığı gibi teknenin yakıt tüketimini de dengeliyor ve yüksek hızda daha uzun menzilde seyahat etmeye olanak sağlıyor.

Ön güvertedeki güneşlenme alanı, tekneyi istediğiniz anda lüks bir beach club’a dönüştürebiliyor. Birbirine açılan salon ve yemek odası, keyifli anlar arasında kusursuz bir akış sağlanması için özel incelikle tasarlanmış. Ön güvertedeki ana kamara, yat sahibine istediğinden daha fazla mahremiyet sağlamayı başarıyor. Kendine özel güvertesiyle bu alan, modern bir banyoya sahip. Yatın ön ve orta kısımlarında konumlandırılmış VIP kabinler, aydınlık, rahat ve çoğu yatın ana kamaralarından bile daha geniş olmalarıyla dikkat çekiyor.

Ali Onger, Sirena 88’den bahsederken, “böyle bir tekneye sahipseniz, sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel zamanları konuşmak lazım” diyor. Her ne kadar o, 14 kişi kapasiteli bu tekneyle Türkiye’nin güzel koylarını gezme hayali kursa da belki siz Sirena 88’in kokteyl masası, yemek masası, bar ve opsiyonel jakuzi barındıran ana sosyalleşme alanı flybridge’de keyif sürerken, kendi hayallerinizin peşinden gitmek için gereken ilhamı ve cesareti sonunda bulabilirsiniz.