Sevil Dolmacı Art Gallery, İsimsiz Sergisi ile Kapılarını Açıyor

Sevil Dolmacı Art Gallery, mayıs ayı itibariyle hizmet vermeye başladığı Abbasağa Beşiktaş’ta bulunan yeni galeri mekanının ilk sergisi “İsimsiz” ile kapılarını açmaya hazırlanıyor.

20. yüzyılın başında tekstil tüccarlığı yapan Ermeni asıllı İbranosyan ailesinin ilk ev sahipliğini yaptığı tarihi bina, 1922-1945 tarihlerinde hazırlanan Pervititch haritalarında yer alıyor. Üç katlı sergileme alanı, bahçe ve boğaz manzarasının görüldüğü terastan oluşan galeri, yurtiçi ve yurtdışından çağdaş sanatın önde gelen isimlerinin öne çıkan seçili eserlerinin bulunduğu koleksiyon sergisiyle misafirlerini bekliyor.

1987 yılı İstanbul Bienali’nde eserleriyle yer alan, soyut ve özgün heykelleriyle çağdaş Türk heykel sanatının önde gelen kadın aktörlerinden Seyhun Topuz, neo kavramsal sanatın dünyaca ünlü ismi Peter Halley, dünyanın dört bir yanında şehir duvarlarını tuvallerine taşıyan Burhan Doğançay, Türkiye’de figür sanatının öncülerinden Neşet Günal ve Neşe Erdok gibi isimlerin yanı sıra Jaume Plensa, Gilbert & George, Erro ve David Salle, Chun Kwang Young gibi sanatçıların eserleri de yer alacak.

Randevu sistemiyle izlenebilecek olan sergi, online platformlardan da izleyenlere açık olacak.