Şehirde Bir Vaha: Six Senses Kocataş Mansions

‘Boğaz’ın İncileri’ olarak anılan rıhtımları ile ünlü Sarıyer’deki iki tarihi konak, mimari dokuları korunarak, Six Senses dokunuşlarıyla yeniden hayat buluyor.  

Six Senses Hotels Resorts Spas, kusursuz hizmet anlayışını Sarıyer’deki 19. yüzyıldan kalan Kocataş Yalısı ve Sait Paşa Yalısı’na yeniden hayat vererek İstanbul’a taşıyor. Bu ay hizmet vermeye başlayan Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’un tarihi dokusunu modern çizgilerle bir araya getiriyor.

Osmanlı Devleti döneminde Adalet Bakanlığı da yapan Necmettin Molla Kocataş’ın şahsi mülkü olan Kocataş Yalısı, hâlâ saf kaynak suyu çıkan 2.5 hektarlık alanıyla birlikte Boğaz’ın Karadeniz’e açılan muazzam manzarasına ev sahipliği yapıyor. Yalılar, 20 yıl önceki yangından sonra Six Senses markasının dokunuşlarıyla yenilenerek, misafirlerine kapılarını açtı.

45 adet misafir odası ve süitlerin bulunduğu üç katlı iki görkemli konağın içinde toplantı salonları, sağlık kulübü, Richard Sandoval’ın Pan-Latin ve Asya mutfağına sahip restoranı Toro Latin Gastro Bar, Kahve Cafe ve butik bulunuyor.

 Konakların mimari dokusu; İstanbul’un doğu ve batı, tarihi ve modern, mistik ve dünyevi gibi tüm kontrastlarından esinlenilerek ve geleneksel çizgilerin Six Senses dokunuşları ile harmanlanmasıyla yeniden gün yüzüne çıkıyor.