Samsung TV’lerin 14 Yıldır Hayranlık Uyandıran Serüveni

Samsung’un yıllar boyunca gösterdiği değişim ve gelişim ile hayranlık uyandıran TV’leri sınırları zorlamaya devam ediyor.

Geçmişte hayal edilmesi dahi zor olan deneyimleri TV’leri ile tüketicilere sunan Samsung, tam 14 yıldır üst üste global TV pazarında liderlik koltuğunda yerini güçlü şekilde koruyor. 

Dünya genelinde 38 Ar-Ge merkezinde yılda ortalama 20,2 milyar dolar Ar-Ge yatırımı yapan, 7 Tasarım Merkezi’nde ürünlerini geliştiren Samsung, geleceği bugünden şekillendiren ve insanların yaşamını kolaylaştıran ürünleriyle global TV pazarında da 14 yıldır üst üste lider konumunda bulunuyor. 

Samsung’un geliştirdiği teknolojiler sayesinde artık TV’ler kişiselleştirilebilirlik ve kullanım kolaylığı ile görülmemiş yenilikleri beraberinde getiriyor. Sadece teknik özellikler açısından değil aynı zamanda tasarım ve estetik açısından da evlere getirdiği yenilikçi TV’ler sayesinde, kişilerin yaşam tarzına uygun TV’lerin hâkim olduğu yeni bir çağa da öncülük ediyor. 

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy, “Bundan yaklaşık 10 yıl önce bilim kurgu filmlerinde görebildiğimiz yapay zekâ, nesnelerin interneti, bulut, büyük veri, robotik, öğrenen makineler gibi yeni kavramlar artık yaşamımızın bir parçası haline geldi. Samsung’un tüm bu alanlarda ‘Dünya’ya ilham ver, geleceği şekillendir’ vizyonuyla yaptığı inovasyonlar hepimiz için daha iyi bir yaşam amacıyla yapılıyor. Bu kapsamda televizyonlarda modüler tasarımları ve bağlantılı özellikleri ile özgürlüğün sınırlarını hiç olmadığı kadar genişlettik.

Salonunuzda siyah ekranı ortadan kaldıran tasarım ürünleri, mobil içerikleri aynı keyifle büyük ekranda tecrübe etmenizi sağlayan yeni ürünler, eski televizyonlara göre 16 kat daha iyi görüntü sunan 8K televizyonlar ile sektöre liderlik ediyoruz.” dedi.

2006 yılında piyasaya sürdüğü The Bordeaux LCD TV ile bir milyonun üzerinde satış başarısı gösteren Samsung, 2007 yılında çevre dostu çift enjeksiyon teknolojisine sahip LCD TV’yi satışa sunarak bu pazarda iddiasını ortaya koydu. 

Samsung Akıllı TV’ler (Samsung Smart TV) koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim verildiği dönemde de öğrencilerin adeta yardımına koştu. Samsung’un Tizen işletim sisteminden gücünü alan internet tarayıcısı ile öğrenciler dersleri büyük ekranın getirdiği kolaylık sayesinde çok daha verimli bir şekilde takip ederken tek sayfadan bütün içeriklere hızlı erişim imkânına sahip oldu. 

Günümüze geldiğimizde ise Samsung, inovatif çalışmalarını geçmişte olduğu gibi aynı şekilde devam ettirerek The Frame, The Serif, Sero, The Wall gibi kişisel yaşam tarzına uygun yeni modelleri ile TV dünyasında bir kez daha kuralları belirliyor.

Milenyum ve Z kuşağı tüketicilerine yönelik olan Sero’nun ekran yönlendirme teknolojisi de içeriği geleneksel yatay biçimlerde ve mobil kullanım için tasarlanmış dikey biçimlerde düzgün ve doğal bir şekilde görüntülemek için kullanıcıların mobil cihazlarıyla sorunsuz bir şekilde bağlantı kuruyor.

Tüm bu teknolojilerin yanı sıra benzeri görülmemiş bir izleme deneyimi oluşturmak için yüzde 99 ekran oranıyla “Infinity Ekran” da sunan bu TV’ler yapay zekâya sahip 8K Quantum İşlemcisi ile donatıldı. Bu işlemci, Samsung’un açık akıllı ev platformu Tizen’e de güç katıyor ve kullanıcıların gelişmiş görüntü kalitesinden diğer bağlı ev fonksiyonlarının kullanılabilirliğine kadar her şeyi deneyimlemelerini sağlıyor.

Derin öğrenme yeteneğine sahip dâhili 8K yapay zekâ ise 8K olmayan içeriği otomatik olarak bozulmamış ve gerçekçi 8K çözünürlüğe yükseltebiliyor. 

Samsung televizyonlar hakkında daha fazla bilgi için: https://www.samsung.com/tr/tvs/all-tvs/