Ruhunuza Dokunan Kokular: En Yeni 6 Parfüm

Ünlü markaların doğadan esinlenerek tasarladığı rahatlatıcı, sakinleştirici ve ruhunuza dokunabilecek parfümlerini sizin için derledik.

 

Seride şampuan ve duş jeli de bulunuyor.

 

ACQUA DI MARA

Saflığın Koku ile Buluşması

Lüks İtalyan markası Acqua di Parma, İtalya’nın benzersiz doğasından esinlenerek yarattığı Colonia’nın en saf ifadesi Colonia Essenza’yı sunar. İtalya’nın serinleten meyvelerini çağrıştıran üst notalar, tropikal meyvelerle renklendirilerek daha da canlı hale geliyor. Orta notalarda ise aromatik baharatlar, çiçek aranjmanı ve karanfilin uyumu çarpıcı bir şekilde hissediliyor. Bu notaların birleşimi, paçulinin sakinleştiren etkisi ile bir araya gelerek canlı ve odunsu bir mükemmelliğe ulaşıyor. Yumuşak notalarda ise beyaz miskin rahatlatıcı etkisi ile amberin ahengi büyülüyor.

 

 

 

 

HISTORIES de PARFUMS

Doğanın ve Yaratıcı Enerjinin Birleştirici Gücü

Markanın parfümörü Gérald Ghislain’in doğduğu Güney Fransa’nın ve Fas’ın Akdeniz esintilerini bir araya getirdiği This Is Not a Blue Bottle serisinden 1.4 ve 1.5 karşınızda. Yin ve Yang gibi, 1.4 ve 1.5 de birbirine bağlı ve bütünlüğün iki yönünü temsil ediyor. Zenginliği kendi içinde barındırıyorlar. 1.4 doğanın karşı konulmaz gücünü sergilerken, 1.5 yaratıcı enerjiyi ortaya çıkarıyor.

 

 

Doğanın sunduğu özlerden oluşan 1.4, Yin’in evrensel ilkesinden yararlanıyor. Üst notalarda çiçek aranjmanının etkisiyle huzur verirken, kalp notalarında ylang-ylang, tonka fasulyesi ve benzoini vurguluyor. Baz notalarında ise paçuli, reçine ve ladin sakinleştirici bir etki yaratıyor.

1.5, Yang’ın evrensel ilkesinden esinlenirken, güneşin ozonik gücü, aldehid cazibesiyle birleşerek saflığın simgesi minerallerle buluşuyor. Kalp notalarına floral bir esinti veren parfüm baz notalarında misk, amber ve minerallerin büyüleyici etkisine kapılmaya davet ediyor.

 

 

HOUSE OF SILLAGE

Okyanusun Kalbine Dokunuş

House of Sillage’ın erkek kokusu HOS N.003 alışılagelmiş bütün kuralları yıkmak için geliyor. Yaratıcısı Nicole Mather’ın hayal gücü ve dünyaca ünlü parfümör Mark Buxton’ın bir araya gelerek tasarladığı bu parfüm, birbirinden değerli özleri ve esanslarıyla hayranlık uyandırıyor. Okyanusun gösterişinden ve volkanik taşların sıcaklığından ilham alınarak tasarlanan HOS N.003, üst notalarında adaçayı ve orta notalarında sıcak baharat özleriyle maskülen tarzın sembolü olup keşfedilmemiş bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 

 

MAISON FRANCIS KURKDIJAN

Cennetten Gelen Tazelik

Francis Kurkdijan parfümeri dünyasına yeni bir bakış açısı getirerek, canlılığı ve tazeliği ruhunuzun derinliklerinde hissettiren Aqua Celestia Forte’yi sunuyor. Aqua Celestia Forte, deniz ve gökyüzü arasındaki olağanüstü uyum gibi… İtalya turunçgilleri ve Mısır yaseminleri bir araya gelerek yaşam enerjinizi yükseltirken, Provence mimozaları duygularınızı üstlere taşıyarak anılarınızı tazeliyor.

 

 

ORLOV PARIS

Koku ve Pırlantanın Görkemli İlişkisi

Koku, tıpkı pırlanta gibi aşkın beyanıdır. Baştan çıkarıcı etkisiyle pırlanta, kokunun yansımasıdır. İkisi de ustaların ellerinde gizemli güzelliklerini gözler önüne serer. Orlov Paris’in kurucularından Ruth Méaulle, koku ve pırlanta tutkusunu bir arada tutarak başdöndürücü Golden Price’ı tasarladı. Golden Prince, ilhamını 1937’de ilk kez Paris Dünya Fuarı’nda ve Amerikan Doğal Tarih Müzesi’nde sergilenen kahverengi bir elmastan alıyor.