Roberto Cavalli’den Aileye Saygı Duruşu

Triple RRR projesinin ikinci bölümünd Roberto Cavalli, köklerini ironik ve değişime açık bir tavırla kutluyor. Cavalli, İngilizce karşılığı ‘atlar’ anlamına gelen soyadıyla kelimi oyunu yapıyor ve gururun ve köklü bir mirasın bir göstergesi olarak  ‘I’m a Horses Baby!’ cümlesini koleksiyonun mottosu haline geliyor.

 

 

Kapüşonlu sweatshirt’lerin üzerine basılı “Eva’ya oy ver” yazıları, 1977 Kainat Güzeli yarışması finalisti, Miss Avusturya unvanına sahip annesi Eva Cavalli’ye bir sevgi mesajı niteliğinde. Roberto’nun İtalyan köklerinin, eklektik İngiliz kültürü eğitimiyle mükemmel bir karışımı olan bu özel İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu için tasarımcı, ailesinin özel anlarını yansıtan kişisel fotoğrafları da paylaşıyor. Bir aile albümünde olacağı gibi, Roberto ve Eva Cavalli’nin fotoğraf kareleri tişört ve sweatshirt’lerde karşımıza çıkıyor ve denim ceketler, pantolonlar ve tulumlarda olduğu gibi, sanatçı ilhamıyla renklendirilmiş süveterlerle eşleştirilmiş rahat jogger’larda da desen olarak kullanılıyor.

 

 

Markanın imzası olan loungewear ilhamlı sofistike tavır, ultra şık robdöşambrlara yansıyor. Daha kısa kesilmiş ve bir devoré ipek kadife kumaşında çalışılmış, ipek pantolonlarla giyilmek üzere tasarlanan şık ceketler göz dolduruyor. Ceketlerin daha uzun versiyonları ise değerli ipek jakar kumaşlardan hazırlanarak takım elbise üzerine kullanılmak veya çabasız ve şık bir görünüm yaratmak için yaz ceketleri olarak tasarlanıyor.

 

 

Triple RRR’ın özgür ruhlu romantik playboy tavrı, kirli beyaz kruvaze takım elbiseleri, vahşi hayvan motifli grafik gömleklerle eşleşiyor. Görev dışı üniforma, güzel atların olduğu şiirsel kır manzaraları desenli hafif gömleklerin yanı sıra bulutlu bir gökyüzü baskılı tulumları koleksiyona renk katıyor.