RM 33-02: Yaşam ve Sportif Tarzın Birlikteliği

2011’de lansmanı yapılan RM 033’ün yeni yorumu İlk yuvarlak Carbon TPT® otomatik saat Koleksiyon, 140 sınırlı parçadan oluşuyor.

Bir spor saatin performansını yuvarlak kadranlı bir saatin zarafetiyle buluşturan Richard Mille, geometrik anlamda birbirine zıt iki özelliği başarıyla biraraya getirdi. Julien Boillat liderliğindeki Richard Mille dış kasa ekipleri, koleksiyonun 2011’de piyasaya sunulan ilk ultra ince saati RM 033’ü yeniden yorumladı.

Julien Boillat, konuyla ilgili görüşlerini paylaştı ve ‘Koleksiyonlarımızı dönüştürürken, modellerimizin özgün kreasyonu sırasında gösterdiğimiz dikkat ve özeni göstermenin, hem gerekli hem de mantıklı olduğuna inanıyoruz. Markanın aşırı çok yönlülük vizyonunun hayat bulduğu RM 033, her gün ve her koşulda takılabilecek bir saat. Estetiğini, orijinal versiyondan kopmaksızın yeniden yorumladığımız bu saatin çizgilerini belirgin hale getirdik. Dış dekorasyon, kasa ve kadran üzerinde ise daha sportif bir hava yansıtmak için yeniden çalıştık. RM 33-02 böylece, “yaşam tarzı” olarak bilinen tarz ile sportif tarzın incelikli sentezine kavuştu’ dedi.

Kasanın muntazam çizgileri, tonneau şeklinin kıvrımlarını yuvarlak formun zerafetiyle bir araya getirirken, oyukların tasarımındaki sportif tarza gizlice göz kırpıyor. İlk yuvarlak Carbon TPT® otomatik saat, saten finisajlı pembe altın kasa sargısının yanı sıra Carbon TPT® bezele ve kasa arkasına sahip. Kayışın tasarımı, oldukça özgün ve olağandışı biçimde saat 6 ve 12’ye konumlandırılmış iki girintinin uzantısı gibi. Birleşen bu iki yeni çizgi, zaten oldukça cüretkar kasanın dinamiklerini daha da arttırıyor.

Sportif, yuvarlak, ultra ince RM 33-02, gücünü Grade 5 titanyum RMXP1 iskelet kalibreden alıyor. 4 Hz’de salınan ayarlanabilir eylemsizlik balansının regüle ettiği bu kalibre, mekanizmanın toplam kalınlığını 2,60 milimetreye düşüren merkez dışı platin mikro rotorla kuruluyor. Fakat bu incelik, markaya özgü mimari duruşu hiçbir şekilde kısıtlamıyor. Islak kumlama işleminden geçerek Titalyt® ile işlenmiş ana gövde, mikroblastlı, gerdirmeli ve saten finisajlı yüzeyler ve pahlama tamamen el işi. Hacimler ise oldukça grafik iskeletleştirme sayesinde gölge ve ışık oyunlarıyla belirgin hale getirilmiş. Dış bileşenler ve saat göstergeleri derinlik ve gücün bu kompleks ruhuna katkıda bulunuyor. 5N altın saat göstergeleri, flanş ve mekanizma arasında konumlandırılmış iki sağlam titanyum ray üzerine monte edilmiş. Tüm kalibreyi kaplayan kadran hacimleri belirgin hale getirirken büyük boyutlu rakamların tipografisi saatin kolay okunurluğuna dinamik bir unsur kazandırıyor.

Yumuşak altını sert Carbon TPT® ile biraraya getiren ve hem kadın hem de erkek için yaşam tarzı ile spor dünyasının grafik kodlarını birleştiren Richard Mille, tek bir saatte zıt olduğu iddia edilen dünyaları harmanlama arzusunu açık biçimde ifade ediyor. RM 33-02 Automatic, 140 sınırlı parçadan oluşan koleksiyonla satışta.