Richard Mille’in En Büyük Butiği New York’ta

 

Saat koleksiyonerlerinin ilgiyle takip ettiği Richard Mille, New York’ta dünyadaki en büyük butiğini açtı. Manhattan’ın göbeğinde yer alan butik, zarif ve çağdaş tasarımıyla marka için yeni bir mimari standardı temsil ediyor.

Richard Mille’in kurucusu ile markanın Amerika CEO’su John Simonian, 10 yıl önce lokasyon aramalarına başladı. Sonunda New York’un ünlü 57. Cadde’sinde karar kılındı. Burasının ultra lüks konutların geliştirilmesi sayesinde ‘Milyarderler Sırası’ lakabını taşıdığını da hatırlatalım.

Richard Mille saatlerini tanımlayan ileri teknoloji ve tasarım, butiğin her detayında kendini gösteriyor. 45 metre uzunluğunda LED ışıklarla aydınlatılan iki katlı şeffaf duvar, yaklaşık 17 bin kg ağırlığındaki 24 masif cam panel, Richard Mille’in RM 008 Tourbillon mekanizmasını temel alan tasarım el işçiliğinde üç katmanlı hazırlanmış.

 

 

Mağazanın ortasına konuşlandırılan özel tasarım asansör, ziyaretçileri asma kata çıkartıyor. Tıpkı Richard Mille saatleri gibi, asansörün kabini ve mekanik bölümü, çalışan mekanizmanın içindeki her bir parçanın ince detaylarının tamamen görünebilmesi için şeffaf olarak tasarlanmış. Richard Mille saat kasası gibi fırçalanmış, parlatılmış, metal giydirmeye sahip kıvrımlı, üç katmanlı cam panelleriyle ışıklandırılmış asansör, havada süzülen bir kapsül illüzyonu yaratıyor. Ara katta yer alan bar, VIP odaları, kadın koleksiyonunu ve otomatik saatleri sergileyen vitrinler ve 57. Cadde’ye bakan bir dinlenme alanı butiğin keyfini sürmeniz için bire bir.

New York butiği, Richard Mille’in Paris’teki ekibi tarafından tasarlandı; New Yorklu TPG Architecture şirketi ile Connectitut’tan Viridis of Norwalk tarafından inşa edildi.