Richard Mille’den Moskova’da Özel Butik

Richard Mille, sadece kendi saatlerini satacak olan ilk özel butiğini Moskova’da açtı. Butik, en prestijli lüks markalara ev sahipliği yapan Stoleshnikov Caddesi’nde yer alıyor.

Moskova’daki butiğin dışarıdan görünüşü…

Geçtiğimiz günlerde Avrupa ve Ortadoğu’da da birçok yeni butik açan Richard Mille’in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge CEO’su Peter Harrison, Rusya’daki ilk butiklerinin açılışıyla ilgili görüşlerini belirtti:

Moskova lüks başkenti

Rusya, lüks objeler ve eşsiz ürünler geliştirme konusunda zengin bir tarihe sahip. Moskova sadece Rusya için değil, Rusya’nın etrafındaki Doğu ülkeleri için de bir lüks başkenti konumunda. Bu nedenle, bu tarihi ve hareketli şehirde Richard Mille’in kendine ait butiğinin olması çok doğaldı.”

İki kata yayılan butik, Macassar abanoz ağacından yer döşemesi, Sopfie Mallebranche tasarımı krem ve gümüş renkli duvar kağıdı ve siyah deri duvar kaplamaları gibi, Richard Mille’e ait seçkin simgeleri barındırıyor.

Konuklar saat ustalarını izleyebiliyor

Açık avlu mimari tasarımıyla giriş katından butiğe giren ziyaretçiler, üst katta çalışan saat ustalarını izleyerek, onları çalışırken gözlemleyebiliyor. Richard Mille dünyasındaki yolculuklarına, modern parça cam ve ayna görünümlü merdivenlerden üst kata çıkarak devam eden ziyaretçiler, cam bir atölyeye, VIP salonu ve bara ulaşıyorlar.

Richard Mille’in diğer klasik simgelerinden biri olan cam katmanların içine gömülü büyük Richard Mille saat ve parça cam duvarlar, girişte ziyaretçileri karşılıyor. İçeri girildiğinde ise avludan geçerek ulaşılan kütüphanede, Richard Mille grubuna bağlı Paris merkezli bir yayın evi olan Éditions Cercle d’Art tarafından yayımlanmış Richard Mille kitapları koleksiyonu sergileniyor.

Tutkulu Richard Mille alıcıları ve koleksiyonerleri, yeni butikte kadın ve erkek için tasarlanmış otomatik ve tourbillon saatlerden, marka dostlarıyla ortak geliştirilen spor modellere kadar en seçkin Richard Mille saatlerini keşfedebilir.