Richard Mille RM 11-03 Saati

Richard Mille son 10 yıldır hızla yükselen talep dalgasının tadını çıkarırken ultra yüksek gelir grubu için elzem bir sembole dönüştü.

Onu başarıya götüren yol ürün kıtlığı ve göz yaşartıcı fiyat kombinasyonuyla döşeli. 2016’da tanıtılan RM 11-03, markanın RM 011 kronografının kozmik güncellemesiydi ve iddiasının hakkını vermesi bekleniyordu. Sadece birkaç tanesinin aylar sonra koleksiyonerlerin eline ulaşması RM 11-03’ü saran esrarlı havayı pekiştirdi.

Telaşlanmalı mısınız?

Kırmızı altın versiyonu 130.500 dolar olan RM 11-03 bir bakıma markanın fiyatı nispeten makul saatleri arasında ve kronograf özelliği de hesaba katılırsa popülerlik kaderinde var. Genel merkez sıkı üretim ve dağıtım kontrolüyle (ABD’ye yapılan teslimata gerçekten sürpriz paket denebilir) talebi artırarak RM 11-03’ün fiziki bir üründen ziyade bir efsaneye dönüşmesini sağladı. Butiklere bakın yeter: Dolaplar neredeyse her zaman boş.

Nasıl Ele Geçirebilirsiniz?

Bu saatler gönderildiklerinde (ve kimse ne zaman olacağını bilmiyor) sadece butikler vasıtasıyla satılıyor, o yüzden kendinizi kılı kırk yaran butik personeline iyice tanıtın. Kılı kırk yarmakta haklılar. Zira 140.000 ’lık kırmızı altın RM 11-03’ün internetteki liste fiyatı 200 bin $’ı aşabiliyor.

Gelecek Bahsi

Her şeye muhalifler yaklaşık 20 yıldır Richard Mille’nin balonunun sönmesini hevesle bekliyor. Yalnızca RM 11-03 bile şirketin hakikaten ekonomik durgunluk nedir bilmeyen bir grupla birlikte imza attığı başarının son kanıtı.