Richard Mille Bonbon Koleksiyonu

Richard Mille’in geçtiğimiz aylarda tanıttığı Bonbon koleksiyonu, saat tutkunlarını çocukluklarına geri götürüyor. Yüksek saatçilikte grafiksel, duygusal ve renksel ifadeye yeni bir boyut kazandıran koleksiyon 10 modelden oluşuyor. Her modelin 30 farklı alt edisyonu olan koleksiyona markanın üç ikonik modeli, RM 07-03, RM 16-01 ve RM 37-01 referans olmuş.

Bonbon’un sanat direktörü Cécile Guenat, koleksiyonu hazırlarken amaçlarının mevcut koleksiyonları gözden geçirmek ve renklerle oynamak olduğunu söylüyor; “Bu da pop kültüründen ilham alan bir eğlence anlayışını ortaya çıkardı.” 60 renklik bir paletten oluşan koleksiyon, çarpıcı tarzına rağmen, daha önceki Richard Mille (richardmille.com) koleksiyonlarının devamı olarak hayat buluyor.

Kullanılan renklere bakıldığında, markanın renk yelpazesini genişlettiği görülebilir; yeşil, kızıl, sarı ve hatta pembe… Markanın renkli seramiklerin hareketine ilişkin anlayışı, Carbon TPT ve Quartz TPT gibi malzemeleri katmanlandırma uzmanlığı ve renkli taşların yerleşimindeki sürekli iyileştirmeler, her biri hayal gücü dolu, oyuncu, fark yaratan ve en önemlisi iştah kabartan bu şeker gibi tariflerin bileşenleri. Bu 10 modelde, saatin her bileşeninde renk tonları ve dokularla dolu, baş döndürücü grafik tasarımlara dönüştürüldüğünü de hemen belirtelim. Örneğin; kurma kolları ve bazı kasa sargıları cupcake ya da dondurma şeklini alabiliyor.

Bonbon; Grand Feu, mine veya siyah kromlu titanyum karışımları barındıran iki tonlu seramik kasalara sahip dört modelden oluşuyor: RM 07-03 Cupcake, RM 07-03 Marshmallow, RM 37-01 Sucette ve RM 16-01 Réglisse. Saatlerin TZP seramik kasalarının kremayı andıran yapısı, kadranların bileşenlerinde çeşitli matlaştırma ve parlatma etkileriyle güçlendirilmiş. Richard Mille’in teknik dağarcığında yapıtaşı niteliğinde yer alan siyah ise yepyeni bir ışık altında, kadranın bütün yüzeyini kaplayan dev bir meyan tatlısı topu olarak karşımıza çıkıyor. RM 16-01’in meyankökü şeklini elde etmek için en tatmin edici çözüm, bu parçaya tam gereken rengi ve dokuyu veren siyah krom kaplamanın ardından presleme işlemi olmuş.