Renkli ve Şık: Dior 2020 Sonbahar Erkek

Dior’un Sonbahar 2020 erkek defilesi geçtiğimiz günlerde Art Basel Miami kapsamında Miami’de gerçekleşti. Kim Jones’un eşsiz vizyonunu yansıtan bu koleksiyonun esin kaynağı da Miami’nin pastel tonlarıydı.

Pastel tonlarının yanı sıra, piton ve floral desenlerin domine ettiği bu koleksiyona hayvan desenleri de damgasını vuruyor.

Kadın modeli olarak çıksa da, unisex kullanıma sunularak cinsiyetsiz ve ikonik bir parça olan Saddle Bag, her boyut ve renkte modaseverleri karşılıyor. Ayrıca Dior’un çok sattığı Book Tote çantasının sade ve doğal tonlarda erkek gardıroplarında yerini alacağını belirtelim.

Shawn Stussy ile iş birliği yapılan ve yeniden yorumlanan Dior logosunun ön plana çıktığı bu koleksiyonda,  kalp atışımızı hızlandıran parçalar yer alıyor. Shawn Stussy’nin grafiyi andıran ikonik fontuyla yaratılan desenlerin de modaevine ayrı bir dinamizm kattığı da yadsınamaz bir gerçek. Ayrıca defilenin davetiyelerinde bile bu becerikli ellerden çıkan fontla yazılan  “Dünyayı Dior ile şoke etmek istiyorum” cümlesi yer alıyordu. 

Dior’un bizlere güzel bir sürprizi daha vardı: Dior ve Jordan’ın iş birliğinden doğan, yüksek moda ve sneaker kültürünün mükemmel bir karışımı olarak tarif edebileceğimiz Air Jordan 1 High OG, modellerin ayağındaydı.  AJ1’in 35. yıldönümü için üretilen bu şık sneaker, klasik AJ1 tasarımını Dior’un ikonikleşmiş desenleri ile buluşturuyor.