Reges, a Luxury Collection Resort & Spa,Çeşme Tatilinde Marriott Farkı

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, Marriott otel grubuna ait The Luxury Collection markasının Türkiye’deki üçüncü oteli olarak Ege Denizi’nin büyüleyici sahili Çeşme’de rakipsiz lüksü tanımlayan servis anlayışı ile hizmet veriyor.

The Luxury Collection markasının otantik deneyim, şık atmosfer ve zarafet yaklaşımı doğrultusunda misafirlerine konaklama deneyimini bir yaşam tarzı olarak sunan Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme adını Latin krallarının isminden aldı. Eski Roma krallarının kudretinden esinlenerek tasarlanan otelin dış mimarisi kuş bakışı görünüm ile incelendiğinde kral tacını andırıyor.

Dış binanın katmanlı görünümü Sema dervişlerinin dans çizgilerinden esinlenerek tasarlanmış. Dış mekanlarında Sufi ritüelinin çağdaş bir şekilde yorumlandığı otel iç mekanlarında ise eski Japon Kintsugi felsefesinin izlerini taşıyor. Yaşanan her şeyin değerli olması ve hayatımızdaki kırılmaların aslında bir bozulma ve yokluğa gidiş değil, yeni bir varoluş biçimi olduğuna işaret eden, umut dolu yaşam metaforları üreten bu sanat anlayışı otelin aydınlık ve ferah ortamlarının yaldızlı bezemeler ile tasarlanmasını sağlamış.

Cesme Yarımadası’na bakan panoramik deniz manzaralı suit oda

Hemera ve Safran restoranlarında Ege ve Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerinin yanı sıra uluslararası lezzetleri misafirlerine sunan otelde taze ve organik ürünlerin kullanıldığı sağlıklı menüler servis ediliyor. Son teknoloji Technogym® ekipmanına sahip fitness merkezi, sauna ve buhar odası alanları, Türk Hamamı, masaj odaları ve kapalı havuzu ile 1400 metrekarelik alana yayılmış Spa Reges otelde konaklayan misafirlerin Spa deneyimi yaşamalarına olanak sağlıyor.