Reges, a Luxury Collection Resort & SPA

Geçtiğimiz ay açılan Reges, a Luxury Collection Resort & SPA, Çeşme’nin ilk uluslararası lüks oteli. Peki, bu ne anlama geliyor? Reges’in Çeşme’ye gelişi, tatilini beldede geçirmek isteyen ama diğer tatil bölgelerinde olduğu gibi birkaç günlük tatilden ziyade bir yaşam stili sunan otel eksikliğini kapatıyor. Otelin, tamamı panoramik Boyalık Koyu manzaralı yaşam alanları, hem Çeşme’nin kalabalığından uzak bir sakinlik vaat ediyor hem de yaz tatilinizde kaliteli anılar biriktirmek için çeşitli olanaklar sağlıyor.

Reges’in odalarının her biri Boyalık Sahili’nin turkuaz rengi denizine bakıyor, yani otelde konaklayan misafirlerin hepsi doğanın güzelliklerinden eşit seviyede faydalanabiliyor. Akıllı yüksek teknoloji ile her daim kişiye özel hizmetler sunan otel, bu teknoloji sayesinde misafirlerin konaklayacakları odalarda alacakları hizmeti diledikleri gibi dizayn edebilmelerine olanak sağlıyor.

İleride otelin en büyük tercih edilme sebeplerinden biri olacağına kesin gözüyle baktığımız, 1.400 m2 spa ve wellness alanıyla Reges SPA’nın odak noktası ise ağırlanan misafirleri, terapistlerle beraber geçirdikleri süre içerisinde, günlük rutinlerinden sıyırıp hem zihinsel hem de fiziken dengelenebilecekleri bir deneyim yolcuğuna çıkarmak. Gastronomi tutkunları da unutulmamış. Ege’nin her iki yakasından lezzetlerin buluştuğu menülerin yanı sıra, Çağdaş Asya Pasifik mutfağından örnekler de bulunan otel restoranında, şarap uzmanlarının özel eşleştirmeleriyle zengin lezzet yolculuklarına çıkmak mümkün.

Yıldıray Altın

Reges, a Luxury Collection Resort & SPA Genel Müdürü, The Luxury Collection markasının Çeşme’ye çok iyi geleceğinden emin.

Lüks otelcilik anlayışından biraz bahseder misiniz?

Dünyada 30 ülkede 110’dan fazla otele sahip The Luxury Collection markası, Türkiye’deki üçüncü otelini Ankara ve Bodrum’dan sonra Çeşme’de açtı. Reges, a Luxury Collection Resort & SPA olarak lükse olan bakışımız, Çeşme’ye özel, otantik, benzersiz ve büyüleyici tecrübeler yaratmak ve bunları misafirlerimizin beğenisine sunmak.

Bu yılın lüks otelcilik trendleri hangileri?

Tüm dünyadaki genel trend, hizmetlerin her geçen gün daha fazla oranda, kişiye özel ve kişinin deneyimine odaklı dizayn edilmesi şeklinde. Bunun yanı sıra yüksek teknoloji ile donatılmış oda sistemleri ve nesnelerin interneti de kişiye özel servisler yaratılmasında bir başka yükselen trend. Ayrıca uluslararası markalara özel sadakat programları, kişiye özel hizmetler konusunda ilave avantajlar sağlıyor. Bunun yanı sıra yeme-içme dünyasının dinamikleri de, lüks ürün tüketicisine daha nadir bulunabilir lezzetleri çok özel sunumlarla deneyimleme imkânı sunuyor.

Otel misafirlerinin lüks anlamında beklentisi nedir?

The Luxury Collection otellerinin müdavimleri, seyahatlerini herkesin farkına varmadığı, rafine lükse dair keşifler yapmak üzere kurguluyorlar. Seyahatlerini, Çeşme’nin sunduğu zenginlikleri, otelin sunduğu imkânlarla sınırlı tutmayıp, destinasyonla bütünleşecek şekilde deneyimler oluşturacak şekilde tasarlıyorlar. Bu, kimi zaman gün yüzü görmemiş bir yemeğin özel reçetesi olabileceği gibi, bağa gitmeden tadamayacağınız gizli bir şarap da olabiliyor.