Raymond Weil – Jimi Hendrix Anısına

Raymond Weil, gitar üstadı Jimi Hendrix’in anısına sınırlı sayıda ürettiği Freelancer (gunsalsaat.com) saat koleksiyonu karşınızda.

Sanatçının özgür ruhunu tasarımlarına yansıtan marka, bu özel koleksiyonuyla büyük sanatçıların ayak izlerini takip ettiği özel saat tasarımlarına bir yenisini daha eklemiş oluyor.

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük müzik festivali Woodstock’un 50. yılına ithafen 500 adet üretilen bu modelin kasa arkasına özel sıralama rakamı da bulunuyor. Jimi Hendrix’in kız kardeşi Janie Hendrix’in imzaladığı özel sertifika ile birlikte gelen tasarım, Woodstock’u anımsatan mavi-beyaz özel kutuya sahip.

13,9 mm incelikte kasaya sahip olan saatin güç rezervi 48 saat olarak belirtiliyor.

Jimi Hendrix’in 1969 yılında Woodstock festivalinde sahne aldığı beyaz Fender Stratocaster gitarından ilham alınarak hazırlanan saatin kadranındaki detaylar da dikkat çekiyor. Gitarın sap kısmındaki fretler, kadrandaki dokuz noktalı indeks göstergelerine, altı gitar teli ise kadrandaki dairesel sınırlarının yapımında esin kaynağı olan koleksiyon tasarımıyla ön plana çıkıyor.

İki sene uluslararası garantiye ek olarak bir sene daha garanti süresi olan Raymond Weil Jimi Hendrix Freelancer saatlerini Günsal Saat resmi satış noktalarında bulabilirsiniz.