Rallye des Légendes Richard Mille 2018

 

Richard Mille, Peter Auto’nun bu rallisine adını veren iş ortağı oldu. İlk etkinlik, 25 efsane otomobilin Provence yollarına iz bırakmasının ardından başarıyla tamamlandı.

Muhteşem bir manzara ve muhteşem otomobiller.

Ne deneyim ama! Samimi, etkileyici ve bir o kadar da özel bir etkinlik olan Rallye des Légendes Richard Mille, otomobil dünyasının 25 devini, Fransa’nın güney doğusunda harika bir manzara eşliğinde gerçekleşen 3 günlük rallide bir araya getirdi. Bu öyle bir tecrübeydi ki… Düşünün bir kez, hayatta kaç kez 1961 yapımı bir Aston Martin DB4GT Zagato’yla karşılaşır, 1971 yapımı bir Matra MS 600’ün ardından araba kullanır ya da Provence’ın göbeğinde, 1958 yapımı bir Porsche 356 Carrera GT Speedster’ın, 1960 yapımı bir Ferrari 250 GT California Spider ile 1931 yapımı bir Alfa Romeo 8C 2300 Touring tarafından sollandığını izleyebilirsiniz?

Her gün Hôtel Baumanière’den yola çıkarak, yaklaşık 250 kilometre olan etaplarda dostane bir yarış sergileyen katılımcılar, Fransız yaşam tarzını kutlamak için gastronomik kusursuzluğuyla ün salmış olan bu tarihi bölgenin ruhunu yaşadı.

Yaz sezonunun ardından dostlarla Provence bölgesini keşfetmek fikriyle rotaların önceden katılımcılara açıklanmadığı yarış, Baux-de-Provence, Gard ve Luberon illerinin dar ve kasisli yollarında sürüş zevki ve Mont Ventoux gibi rotaların manzaralarının heyecanını sunarken, Circuit de Lédenon ve Le Grand Sambuc pistlerinde tam gaz yarış serüveni yaşattı.

 

Richard Mille‘in iş ortağı McLaren Automotive de, 570S ve 720S model otomobillerini kullanan misafirlerine eşlik etti. Richard Mille, Peter Auto’nun bu yeni konseptini desteklemelerinin gerekliliğinin kendileri için çok net olduğunu açıkladı ve “Provence, benim özellikle tutkun olduğum, birçok açıdan sayısız deneyimler vaat eden bir bölge. Gridin ve organizasyonun kalitesi ile bunun gerçekleşmesine katkıda bulunmanın verdiği mutluluk, bu özel ralliyi var olan en istisnai ralli haline getirirken, sektörün gelişmesi için de çok büyük bir potansiyel sunuyor” sözleriyle bu görüşünün altını çizdi.

İlk kez bu yıl düzenlenen Rallye des Légendes Richard Mille, önümüzdeki yıl katılımcılara çok daha özel otomobiller eşliğinde Avrupa’nın başka bir bölgesini keşfetme fırsatı tanıyacak. Doğrusu yeni rota merakla bekleniyor.