Porsche 911 GT2 RS Spor Otomobili

Porsche 911 GT2 RS’in büyük rağbet gördüğüne şüphe yok. Şu anda bu otomobili satın almak isteyen insanların sayısı, mevcut otomobil sayısından çok daha fazla. Bu araca sahip olmak tabii ki övünme haklarını da beraberinde getiriyor, çünkü GT2 RS, Posche’nin şimdiye kadar imal ettiği en güçlü sokak 911’i.

Ama aracın detayları incelendikçe, cazibesi artıyor. Motoru 700 hp güce yaklaşarak, 911 flat six gelişimini limitlerine kadar zorlayıp, sarhoş edici sesiyle heyecan verici bir hızlanma sağlarken, pek çok karbon fiber panel, magnezyum tavan ve titanyum susturucu gibi malzemeleri içeren hafif yapım teknikleri, performansını gerçek mükemmelliğe ulaştırıyor. Kusursuz 911 gövdesi üzerine kurulan GT2 RS’in tasarımı, bastırma kuvvetini artıran bir aerodinamiğe hizmet ediyor. Bunu görmek için “Porsche” diye bağıran devasa karbon arka kanada ve çeşitli yanma ve serinletme görevlerine hizmet etmek için hava alıp veren kocaman ön ve arka havalandırma kanallarına bakmanız yeterli.

GT2 RS esasında yarışa hazır bir süper otomobil olsa da, tüm 911 varyantları gibi, limitli iki kişilik gövdesinde çok az kargo taşıyabilmesine rağmen, gerektiğinde daha gündelik hayata uygun, günlük bir binek otomobili olarak kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Porsche, her zaman olduğu gibi pek çok değişik seçenek sunuyor. Weissach paketi, karbon fiber bir tavan ve kaportanın yanı sıra, iç mekân ve şaside daha çok karbon fiber parçası sağlıyor. Yalnızca Weissach paketiyle birlikte edinilebilen magnezyum tekerlek paketi fiyatı biraz daha yükseltebilir, dikkat! Eğer garajınıza yalnızca bir spor otomobil koyabilecek durumdaysanız, bu Porsche’den daha iyi bir seçenek hayal etmek güç. porsche.com