Phillips Saat Müzayedesi

1920’lerde yapılmış müze kalitesinde tek pinli Patek Philippe ve en nadir Rolex kronograf seçimleri, Bacs&Russo işbirliğiyle düzenlenen Phillips müzayedesinde yer alacak.

Rekor kıran bir bahar sezonunun ardından, saat koleksiyoncularının global pazar lideri olan Phillps, Bacs&Russo işbirliği ile The Geneva Watch Auction: Eight‘i gerçekleştirecek. 220’den fazla parçanın satışa çıkacağı açık artırma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere iki oturumdan oluşacak. Müzayede, 10-11 Kasım tarihlerinde 17.00’da başlayacak. Satış Cenevre’deki La Reserve Otelde yapılacak. Halka açık ve ücretsiz olacak.

 

Her zamanki gibi koleksiyoncular, inanılmaz klasik saatler keşfedecekler. Klasik Rolex kornograf koleksiyonlarından, 1960’ların sevilen Oyster Cosmograph Daytona’larına kadar, markanın geçmişe yönelik uzun ve tarihsel önemi olan parçalar sunulacak. Bu seçkin kronograf grubunun lideri, muhtemelen en iyi korunan çelik paslanmaz Rolex “Jean-Claude Killy” örneği olacak.

Cenevre Saat Müzayedesinde, Patek Philippe, Omega, Breguet gibi markaların da en nadir ve güzel modelleri yer alacak.

 

 

Rolex

Model Adı: Sea-Dweller Single Red

Referans: 1665

Rolex Sea-Dweller, dünyanın en ünlü dalış saatlerinden biri olarak bilinir. 1967’de lanse edilen bu saat, aslında dalış gezileri için tasarlanmış. Phillips tarafından sunulan örnek, resmi üretim lansmanından önce “gerçek hayat” sualtı ortamında test edilen en eski prototiplerden biri olduğu için tarihsel olarak önemlidir.

Rolex’in bu saati, bir denizci ve deniz biyoloğu olan Robert Bredley’e, Kasım 1968’de Deepstar -4000’in 500’üncü dalışını kutlamak için sunduğu düşünülüyor.

 

 

Rolex

Model Adı: Day-Date Steel

Bugün çok az sayıda olan Day-Date modeli, en varlıklı koleksiyonerlerde nadiren bulunuyor.

Bu saatin en önemli özelliği, ticari amaçlarla üretilmediği için referans ve seri numarasının bulunmamasıdır.

 

 

Patek Philippe

Referans: 1436 Split Seconds

1436 Split Seconds, ünlü Cenevre markasının onlarca yıl en karmaşık kol saati olarak kaldı. Referans 1436, Patek Philippe’in seri olarak ürettiği ilk Split Seconds kronograf kol saati olarak bilinir.

Başlangıçta 1938’de lanse edilen model, bilimsel deneylerle birlikte otomobil ve at yarışlarında “araç saati” olarak kullanıldı.

 

 

Patek Philippe

Model: Single Button Chronograph

Single Button Chronograph, Patek Philippe kol saatleri arasındaki en değerli parçalar arasındadır. En eski Patek Philippe kronograflarından biri olan bu saat, Patek Philippe atölyesinden en erken ayrılan saattir.