Panerai’nin Yeni Submersible Chrono Saati

Panerai’nin en yenisi Submersible Chrono – Guillaume Néry, yukarıda saydığımız özelliklerin hepsini, ismini de taşıdığı dünyaca ünlü serbest dalış şampiyonundan devralıyor.

Yeni Panerai Submersible Chrono – Guillaume Néry (panerai.com), adını ve çarpıcı özelliklerini, dört kez dünya sabit ağırlıklı serbest dalış rekortmeni Guillaume Néry’den alıyor. Fransız atlet, artık profesyonel olarak spor yapmasa da denizle olan bağını koparmış değil. Néry, Officine Panerai’nin marka elçisi olarak, hem yeni modele ismini veriyor hem de iki yıl sürecek işbirliğinin ilk adımı olarak markanın, alanında uzman isimlerle birlikte bir araya geldiği Panerai Traits serisinin Mare bölümünde yer alıyor. Paneraitraits.com adresinde, Néry’nin Nice yakınlarındaki Villefranche-sur-Mer koyunda dalış yaparken çekilen video ve fotoğrafları, dalgıca atfedilen saatle birlikte görmek mümkün.

Panerai Submersible Chrono – Guillaume Néry, her şeyden önce bir profesyonel dalgıç saati; yaklaşık 300 metreye kadar suya dayanıklı ve dalışın durumunu sapmadan gösterebilen tek yönlü bezele sahip. Kadranı, her tür ışıklı ortamda ve kör karanlıkta dahi kolayca okunabiliyor. Kasanın arka kapağındaysa şampiyon Néry’nin imzası ve tek nefesle tam 126 metreye daldığı son rekorunu temsil eden çizimler bulunuyor. Titanyum kasası saatin benzerlerinden çok daha hafif olmasını sağlıyor ve mavi saat kolları ve bezeli kaplayan seramik diskle aynı mavilikteki kauçuk kayışı denizlere bir saygı duruşu niteliğinde. Üç günlük güç rezervine sahip saatte P.9100 otomatik kalibre bulunuyor. Bu hassas kronograf, fly-back özelliğine sahip ve saniye göstergesini sıfırlayarak, dalış öncesi referans sinyaliyle kusursuz senkronizasyon içinde olmanıza olanak sağlayabiliyor.

Yazı: Zeynep Merve Kaya